Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
25. aprill 2014

Paju

Rahvas tunneb pajusid kõige enam varakevadiste pehmete valgete pajutibude järgi. Varaõitsejate pajuliikide urvad on nüüd kohevaks paisunud ja õitsele puhkenud.


Pajud on kahekojalised taimed, mis tähendab et ühtedel põõsastel on vaid isasõied ja teistel emasõied. Kuldkollase värvi annavad isasõitele tolmukad, emasõitel on värvikirkust vähem ja kahvaturoheka tooni annavad urbadele emakate read. Varaõitsejad pajud on kevadel esimesed head meetaimed ja tähtsad õietolmu andjad. Just praegu tuulevaiksel ja  päikeselisel päeval sumiseb pajutibudel palju kimalasi ja mesilasi. Vaadake üle.
Lisa kommentaar

Email again: