Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
08. detsember 2014

Vereta Jahi fotosaak imetlemiseks üleval

Jaanuari lõpuni on RMK Tallinna kontori aatriumis avatud fotonäitus Vereta Jahis tabatud hetkedest.
Jahti peeti sel aastal 16.–18. mail Hiiumaal, peamiselt Tahkuna jahiseltsi maadel, kuid jahti võis pidada kogu saarel. Tänavune fotosaak annab kena ülevaate Hiiumaa kevadisest loodusest ning sealsetest metsa- ja mereelukatest. Jahiloomaks oli seekord valitud kormoran.

Vereta Jahi meistriks kuulutati Merje Aru – esimene naine, kes on võistluse meistritiitli 18. korraldusaasta jooksul võitnud. Fotovõistluse žüriid võlus võidutöö puhul pildi meeleolu, kus seitse märga kuldnokka endid fotokütist häirimata kivil kohendavad.

 

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiiliti ja varitseti väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni, jahtijateks 33 loodusfotograafi. 

64 parimast ja huvitavamast fotost koostatud väljapanekut näeb tööpäevadel kell 9-18 RMK Tallinna peakontori aatriumis, Toompuiestee 24, kuni jaanuari lõpuni. Võistluse peakorraldajad on RMK ja Overall. Kõik huvilised on oodatud!

Vaata auhinnatud võistlustöid ja loe nende saamislugu siit: www.flickr.com/photos

Lisa kommentaar

Email again: