RMK korraldab Lääne-Virumaal perepäeva 03.10

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) korraldab eelseisval laupäeval, 4. oktoobril Lääne-Virumaal perepäeva „Metsaga mestis“, kuhu on oodatud kõik metsasõbrad. Üritus kestab kella 11-16 ning toimub Oandul ja Ojaäärsel.

„RMK perepäeva eesmärk on edendada aktiivse perepuhkuse kaudu inimeste loodusteadlikkust ning tutvustada looduses liikumise võimalusi ja säästlikku metsapuhkust,“ ütles RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo. „Huvitavat tegevust leidub kõigile: saab sportida ja matkata, ise midagi nuputada ja meisterdada või ka lihtsalt niisama jalutada või filme vaadata,“ lisas Marge Rammo. Kõikidele osavõtutasu maksnutele on garanteeritud lõunasöök.

Üritusel pakutavad tegevused on jagatud 3 gruppi. Sportlike tegevustena saab harrastada rattasõitu, matkata, harjutada kepikõndi ja orienteerumist. Loodushariduslikud tegevused hõlmavad juhendatud pärandkultuuri ja käbiprogrammi läbimist ning metsatarkuse videokoolitust. Töötubades on võimalik meisterdada lusikaid, saagida palgist kettaid ja õppida tundma taimeteesid. Avatud on ka laste mänguala, lisaks saab vaadata metsa- ja loodusfilme. Toimub RMK meenete ja matkatarvete müük.

Üritusele toimub eelregistreerimine RMK kodulehel www.rmk.ee. Osavõtutasu on ühele perele või sõpruskonnale 200 krooni, üksikisikule 50 krooni. Ühte sõpruskonda võib kuuluda kuni 5 inimest. Iga pere või seltskond saab tegevuste läbimiseks templikaardi, kuhu kogutakse templeid ja mille alusel loositakse päeva jooksul auhindu.

Perepäevale väljuvad tasuta bussid Tallinnast Balti jaama parklast kell 9.30 (tagasisõit algab kell 16) ja Rakverest bussijaama tagant parklast kell 10 (tagasisõit kell 16). Koha broneerimiseks tuleb registreerida aadressil metsasober@rmk.ee või telefonil 654 8400. Ojaäärse ja Oandu vahel liiguvad ürituse toimumise ajal tasuta bussid.

Sarnaseid kogu pere üritusi on RMK varem korraldanud Hiiesti matkapäevade nime all aastatel 1999-2002. Matkapäevade eesmärk oli tutvustada ühte riigimetsa rajatud puhkeala ja seal harrastatavaid looduses liikumise viise. Hiiesti matkapäevad on toimunud Kiidjärvel, Kauksis ja Nõval, 2002. aastal toimus üritus kolmes eri paigas korraga. Matkapäevadel osales igal aastal mitu tuhat loodusesõpra.

RMK on riigimetsa rajanud 720 km liikumisradasid, 42 telkimisala ja 499 lõkke tegemise kohta. Peatuda saab 24 metsamajas või metsaonnis. RMK pakub loodushariduslikku tegevust 11 looduskeskuses ja Sagadi looduskoolis. Alates 1. juulist 2008 kuulub RMK alla ka Elistvere loomapark. 2007. aastal külastati riigimetsa looduspuhkuse eesmärgil 820 000 korral.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK metsapuhkuse veetmise võimalusi Eesti riigimetsas ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab ligi 40% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiu osakonna juhataja
Telefon 676 7530, 513 7035
e-post marge.rammo@rmk.ee
www.rmk.ee