27 000 inimest sai tänavu suvel RMK teabepunktidest infot 18.09

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) 13 teabepunktis anti tänavu suvel looduses liikumise kohta infot kokku 27 117 inimesele. Neist üle 23 tuhande käis teabepunktis kohapeal, 512 said infot e-kirja teel ning 3272 inimest telefonitsi. Kõige külastatavamad teabepunktid olid Tallinnas, Kablis, Ristnal, Aegviidus ja Nõval.

„Põhiliselt küsivad inimesed soovitusi telkimis- ja lõkkeplatside kohta ning milliseid matkaradu tasub külastada,“ ütles RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo. „Aasta aastalt on näha ka huvi suurenemist looduse enda vastu - uuritakse täpsemalt erinevate taimede, puude, lindude ja loomade kohta,“ lisas Marge Rammo.

Suvise teavituskampaania jooksul liitus RMK metsasõprade klubiga 3364 inimest. Kampaania raames kutsus RMK külastama teabepunkte, kus sai läbida interaktiivset metsatarkuse lühikoolitust koos selle põhjal tehtava testiga. Kõik testi läbinud said liituda metsasõprade klubiga ning vastava tunnistuse ja praktilise matkaja stardikomplekti omanikuks.

Keskmine klubiline on umbes 30-aastane, naisi on liitunud veidi enam kui mehi. Kõige usinamalt on metsatarkuse koolitust läbitud Oandu, Kiidjärve, Aegviidu, Saare ja Mustjala teabepunktides. Eestlaste kõrval on metsasõprade klubiga liitunud ka külalisi Lätist, Leedust, Gruusiast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Inglismaalt, USAst, Portugalist, Hispaaniast, Soomest, Taanist, Norrast ja Rootsist.

Metsasõprade klubiga saab jätkuvalt liituda, sooritades metsatarkuse testi RMK kodulehel aadressil www.rmk.ee/metsagamestis, samas saab endale tellida ka RMK uudiskirja.

Looduses liikujale mõeldud 13 teabepunkti olid avatud 15. maist 15. septembrini iga päev. 2007. aastal külastas RMK teabepunkte 19 860 inimest.

RMK on riigimetsa rajanud 720 km liikumisradasid, 42 telkimisala ja 499 lõkke tegemise kohta. Peatuda saab 24 metsamajas või metsaonnis. RMK pakub loodushariduslikku tegevust 12 looduskeskuses ja Sagadi looduskoolis. Alates 1. juulist 2008 kuulub RMK alla ka Elistvere loomapark. 2007. aastal külastati riigimetsa looduspuhkuse eesmärgil 820 000 korral.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK metsapuhkuse veetmise võimalusi Eesti riigimetsas ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab ligi 40% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Jaak Jansen
RMK loodushoiu osakonna arendusjuht
Telefon 676 7567, 513 7043
e-post jaak.jansen@rmk.ee
www.rmk.ee