RMK teavituskampaania kutsub üles mõistlikule käitumisele metsas 19.06

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) käivitas täna teavituskampaania “Metsaga mestis”, mis kutsub nautima suvist metsapuhkust, ent käituma sealjuures mõistlikult ning loodusest hoolivalt. Kõik, kes läbivad RMK poolt korraldatava metsatarkuse lühikoolituse, on oodatud liikmed metsasõprade klubis.

Esimestena liitusid tänasel teavituskampaania avaüritusel RMK metsasõprade klubiga saatejuht Romi Hasa, MTÜ Caritas juht Lagle Parek, mägironija Alar Sikk ja telesaate Osoon juht Vladislav Koržets.

Metsatarkuse lühikoolitusi korraldatakse kõigis 13 RMK teabepunktis üle Eesti – 15- minutilist interaktiivset koolitust koos selle põhjal tehtava lühitestiga saab läbida igal täistunnil kuni suve lõpuni. Kõik koolitusel osalenud saavad rinda “Metsaga mestis” märgi, käitumisjuhiseid sisaldava infovoldiku-tunnistuse ja praktilise matkaja stardikomplekti, mis sisaldab kompassi, sääsetõrjevahendit, plaastrit ja korduvkasutatavaid söögivahendeid.

RMK puhkemajanduse osakonna juhataja Marge Rammo sõnul on eestlaste huvi metsapuhkuse vastu viimase viie aastaga kahekordistunud. “Eelmisel aastal külastati riigimetsa puhkealasid 820 000 korral,” kinnitas Rammo. “Kui ilm tänavu suvel vähegi metsa lubab, prognoosime metsakülastuste arvu lähenevat miljonini.” Seetõttu on tema sõnul väga oluline metsapuhkusel olevate inimeste harimine, olulisemate valupunktidena tõi Marge Rammo välja prügi- ja lõkketegemise teema.

“Ühiste jõududega sai mai alguses suur osa Eestimaast küll puhtamaks, aga kui pikaks ajaks see nii jääb, sõltub iga üksiku inimese käitumisest,” rääkis Marge Rammo. “Metsapuhkuse puhul on hea meeles pidada põhimõtet – kõik, mis jaksad metsa tuua, jaksad sealt ka ära viia.”

Tuleohutuse osas paneb “Metsaga mestis” kampaania inimestele südamele, et lõket tohib metsas teha vaid selleks ette nähtud kohas. “Tänaseks on riigimetsa rajatud 499 lõkke tegemise kohta. Viimase aja uudiseks on sädemepüüdjaga lõkkekohad – nendega oleme varustanud tänaseks 177 platsi üle Eesti.”

Puhates riigimetsas, kutsub RMK läbi astuma puhkeala teabepunktist, kust saab asjakohast nõu matka marsruudi kohta, samuti trükiseid loodusradade ning puhke- ja loodusobjektide kohta. Põhjaliku ülevaate puhkevõimalustest riigimetsas ning käitumisjuhised metsas käitumiseks leiab ka internetilehel www.rmk.ee/metsapuhkus, sealsamas saab juulikuus teha ka metsatarkuse lühitesti.

„Metsaga mestis” kampaania meediareklaam kestab orienteeruvalt kuu aega. Koolitusi korraldatakse RMK 13 teabepunktis üle Eesti kuni 15. septembrini, infopunktid on avatud iga päev kl 10-18. Metsasõprade klubisse kuuluvad inimesed hakkavad saama elektroonilisi uudiskirju, kus jagatakse infot puhkevõimaluste kohta riigimetsas, järgnevatel hooaegadel korraldatakse neile juba pikemaid üritusi, perepäevi, matku jms.

Teavituskampaaniat korraldav RMK on Eesti riigimetsa majandaja, kelle üheks ülesandeks on puhkevõimaluste loomine riigimetsas. Selleks on RMK riigimetsa rajanud 12 puhkeala, 10 looduskeskust, 13 teabepunkti, 720 km liikumisradu, 499 lõkke tegemise kohta, 42 telkimisala ja 24 metsamaja ja metsaonni.

Lisainfo:
Marge Rammo, RMK puhkemajanduse osakonna juhataja
Telefon 676 7530, 513 7035
E-post marge.rammo@rmk.ee
www.rmk.ee/metsapuhkus