RMK Sagadi metsakeskus ootab puupäevadele 30.07

Eelseisval nädalavahetusel, 2. ja 3. augustil kell 11–17 toimuvad Sagadi mõisas neljandat korda Sagadi puupäevad. Erinevates õpitubades, meisterdamisplatsidel ja õpperadadel pakutakse põnevat tegevust igas eas huvilistele. Kõik üritused on külastajatele tasuta.

Tänavu on ette valmistatud pea kakskümmend erinevat võimalust näpuosavust proovida, oma teadmisi kontrollida ja täiendada ning teha endale nii mõnigi meeldiv mälestusese. Metsamuuseumis on kõigil võimalik mängida huvitavat metsateemalist otsimismängu, mis avab metsa ehk hoopis teisest küljest, kui seda lihtsalt metsas jalutades märkaks.

Ka on hea võimalus tutvuda Eesti vabariigi juubeliaastaks valminud näitusega “90 aastat metsandust Eesti vabariigis”. Sel kevadel oli näitus kuu aega üleval Brüsselis Euroopa metsakeskuses, nüüd avaneb esmakordne võimalus näha seda Lääne-Virumaal. Näitusel saab mängida sinna juurde kuuluvat temaatilist lustakat fotomängu, kus tuleb leida piltidele õiged pealkirjad. Samuti on metsamuuseumis võimalik tutvuda väikese valikuga maailma puudest, mida Eestis ei kasva. Paljudele võib olla üllatuseks, et puit võib olla ka süsimust, lilla, kollane või imetabase mustriga, kuid just sellised mõned puuliigid ongi.

Meisterdamise õpitubades saab teha siidimaali, õppida laastukorvi valmistamist, meisterdada lindudele pesakaste, teha üks korralik saunaviht või hoopis puukoorest laevuke ja katsetada muud huvitavat. Osavamad saavad proovida kätt täpsussaagimises. Esmakordselt on võimalik tutvuda puuhoroskoobiga.

Loodusradadel on võimalik tundma õppida looduse omavahelisi seoseid, osa saada Sagadi dendropargi liigirikkusest ja mõisapargi puude võimsusest. Kõigile väikestele huvilistele pakume võimalust teha ümber mõisa hobuvankriga lõbusõitu. Kõik aktiivsed puupäevadel osalejad saavad päeva lõpuks kaasa ka väikese kingituse.

Lisainfo:
Krista Keedus
RMK Sagadi metsakeskuse juhataja
Telefon 676 7077, 507 9077
e-post sagadi@rmk.ee
www.sagadi.ee
www.rmk.ee