Jõulud Elistvere loomapargis 11.12

Elistvere loomapargis ollakse jõulukuul tavapärasest veelgi külalislahkemad. Kuni 20.detsembrini 2009. on käimas Metsasõbra kalendri üritus „Jõulud loomapargis“.

„Räägime, kuidas elavad loomad talvel, viime lindude söögilauale toitu ja uurime, kes millised jäljed jätab,“ selgitab loomapargi juhataja Sirje Saul. Ringkäigu lõpuks juuakse koos teed ja süüakse piparkooki. Päkapikk räägib jõuludest ja jõulukommetest ning iga programmis osaleja saab endale meene meisterdada.

Sirje Sauli kinnitusel on needki loomad, kes külmal aastaajal talveunest lugu peavad, praegu virged. „Karu jälgib huviga nii külastajaid kui pargi territooriumil käsil olevaid ehitustöid. Ka kährik ei pea vajalikuks silma looja lasta — maitsev ninaesine on olemas, tühja kõhtu, mille eest metsas talveunne jäädes pakku minnaksegi, siin karta pole,“ põhjendab loomapargi juhataja loomade tavapäratut käitumist.

Programm „Jõulud loomapargis“ on külastajatele tasuta. Et Jõulud on kinkimise aeg, siis võivad külalised oma lemmikloomale kingituse kaasa tuua. Ka loomapargi asukad teevad igale väikesele programmis osalejale omalt poolt kingituse.

Programmis osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda. Täpsemat infot loomarahva jõuluajaplaanidest saab iga päev kella 11-15 telefonidel 776 4666 ja 5346 5030.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsile kuulunud Elistvere loomapark kuulub RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu alates 2008. aastast.

Hetkel on pargis käimas ehitus- ja renoveerimistööd, mis teevad nii pargi töötajate kui külastajate elu veidi ebamugavamaks kuid olude paranemise nimel tasub sellega leppida. Piisonid on saanud oma aedikusse uue vaheaia koos teenindus - söötmishoonega ja põdra aedik koos söötmishoonete ja varjualustega on valmimas. Ka rebased ja kährikud saavad varsti uued aedikud. Loodetavasti jõutakse peagi ka uue keskusemaja valmimiseni.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Sirje Saul
Elistvere loomapargi juhataja
Telefon 676 7305, 515 9305
www.rmk.ee/elistvere