Emajõe-teemaline fotovõistlus ootab loodushuviliste jõeelamusi 04.09

RMK Emajõe-Suursoo looduskeskus kuulutab välja fotovõistluse “Elamusi Emajõel”, kuhu oodatakse igas vanuses loodushuvilistelt vahvaid fototabamusi nii Emajõelt kui selle kallastelt. Parimatest fotodest valmib looduskeskuses näitus. Konkursil saab osaleda 31. oktoobrini.

RMK Emajõe-Suursoo looduskeskuse juhataja Eerika Purgeli sõnul võistlevad fotod kahes kategoorias looduspildid ja looduselamused. Ühelt poolt on oodatud fotod loomadest, lindudest või maalilisest loodusest, teisalt aga tabamused, kus on põnevalt fotole püütud Emajõel või selle kallastel tegutsevad inimesed kasvõi marju korjamas, parvega sõitmas või sügisvetes karastavat suplust tegemas,“ rääkis Purgel.

Konkursile saadetud fotodest valitakse välja 15 parimat, mis pannakse näitusena Emajõe-Suursoo looduskeskusesse ka teistele nautimiseks üles. Osalejatele vanuselisi piire seatud ei ole, küll aga on ühelt autorilt oodatud kuni 3 fotot mõlemist kategooriast. Piltidel peaks kindlasti olema nutikas pealkiri ja märgitud ka tabamuse tegemise täpne aeg ja koht.

Mõlema kategooria parima foto autorid saavad peaauhinnaks lõbusõidu praamiga, kuhu võivad kaasa võtta ka kaks sõpra. Teise koha pälvinutele on mõlemas kategoorias välja pandud loodussõbrale alati vajalik seljakott ning kolmanda koha võitjad saavad auhinnaks liigimääraja, mis looduses seigeldes marjaks ära kulub.

Konkursil osalemiseks tuleb fotod saata paberkujul (mõõtudes 15*20cm) aadressil: RMK Emajõe-Suursoo looduskeskus, Kavastu küla, Luunja vald, Tartumaa. Digitaalfotod saata JPG-formaadis aadressile emajoe-suursoo.looduskeskus@rmk.ee. Kvaliteetse väljatrüki huvides ei tohi digifoto mõõtmed olla väiksemad kui 1800x2400 pikselit ning resolutsioon peaks olema 300 dpi. Kindlasti ei tohiks unustada lisamast foto autori nime, vanust ja kontaktandmeid. Fotosid oodatakse kuni 31. oktoobrini, parimad selguvad juba 9. novembril 2009.

Fotovõistlust toetavad Luunja, Vara ja Mäksa vallavalitsused, SA Emajõe Jõeriik, MTÜ Peipsi Vikat, Lõuna-Eesti kalastajate klubi ja Emajõe Nupuklubi.

Emajõe-Suursoo looduskeskus asub kauni Emajõe kaldal Tartumaal. Eelkõige Jõgeva- ja Tartumaa piirkonda jäävat kolm rahvusvaheliselt tähtsat märgala on omavahel seotud ka veestiku kaudu. Endla looduskaitseala lähistelt alguse saav ja seda läbiv Põltsamaa jõgi voolab Alam-Pedja looduskaitsealale, suubub Pede jõe kaudu Emajõkke ja jõuab välja Emajõe-Suursoo kaitsealale.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK puhkevõimalusi Eesti riigimetsas ja kaitsealadel ning kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest.


Lisainformatsioon:
Eerika Purgel
RMK külastuskorralduse spetsialist
Tel 676 7998, 506 7248
e-post: emajoe-suursoo.looduskeskus@rmk.ee