Muusikud tegid kummarduse Eesti loodusele 26.08

Varem linnulaulu ja loodushääli plaadile püüdnud RMK on Eesti looduskaitse 100. juubeli tähistamiseks välja andnud muusikaplaadi, millel esitavad loodusest ja metsast inspireeritud laule armastatud Eesti muusikud Riho Sibul, Jaak Tuksam ja Bonzo.

Plaadile “Mets on rohkem, kui mõistame mõõta” on jõudnud 14 loodusteemalist lugu, mille seas leiab nii uude seadesse pandud vanu ja tuntud palu kui ka värskelt sündinud muusikalisi mõtisklusi Vladislav Koržetsi, Heiti Talviku, Jaan Kaplinski jt sõnadele.

Esialgu saab uut ja unikaalset plaati soetada RMK teabepunktidest ja looduskeskustest üle Eesti, peagi lisandub selle tellimise võimalus ka RMK kodulehe kaudu. Plaat maksab 180 krooni.

Plaadi ühe koostaja Aleksei Saksa sõnul kõlab Riho Sibul uuel plaadil talle omaselt mõtlikult, sügavalt ja pehmelt, Bonzo „ootab saatmata ununend kirju“ ning Jaak Tuksam rõõmustab kõiki tema loomingu helisalvestusi oodanud fänne – lõpuks ometi on eesti loodusluule pikkamisi küpsenud vahendaja looming taas plaadile püütud. Oma jooni lisab plaadile ka UMA (Robert Jürjendal ja Aleksei Saks) – koosseis, kes omaette võetuna viljeleb ambient stiilis vaba improvisatsiooni, sellele plaadile lisab aga helilist mitmekesisust ja sügavust.

Plaadil astuvad üles Riho Sibul (laul, kitarr), Jaak Tuksam (laul, kitarr), Bonzo (laul, kitarr), Robert Jürjendal (kitarr), Aleksei Saks (trompet, corno da caccia) ja Arvo Urb (löökpillid).

Riho Sibula ja tema sõprade musitseerimist saab kuulata ka järgmistel RMK matka- ja muusikaüritustel 18. septembril Lahemaa rahvuspargis ja 28. novembril Karula rahvuspargis. Mõlemal kontserdil esinevad Riho Sibul, Jaak Tuksam ja UMA, külalistena Lahemaal Bonzo ning Karulas Tõnis Mägi.

RMK poolt välja antud loodus- ja metsalaulude plaat on osa kampaaniast “Loodusega koos”, millega tähistatakse tänavu Eesti looduskaitse 100. sünnipäeva. Sünnipäevapidustuste osa on ka matka- ja muusikaürituste sari viies Eesti rahvuspargis.

Kuula kolme plaadi lugu siit:

Sügiselaul, Jaak Tuksam (sõnad H. Talvik, viis J. Tuksam) http://www.youtube.com/watch?v=gHui8gCKvYU&feature=search

Nõmme pääl, Riho Sibul (sõnad E. Enno, viis R. Sibul)
http://www.youtube.com/watch?v=YQdZcXeukLE&feature=related

Oodates õhtutes, Bonzo (sõnad K. Teksler, viis Bonzo)
http://www.youtube.com/watch?v=cAtZg8X_S2g&feature=search


Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiu osakonna juhataja
Telefon 676 7530, 513 7035
E-post: marge.rammo@rmk.ee

www.rmk.ee/loodusegakoos
twitter.com/riigimets
www.facebook.com/riigimets