Tartu Puukool on müünud 100 miljonit istikut 01.10

Täna, 1. oktoobril 50. juubelit pidav Eesti vanim kodumaiseid dekoratiivtaimi kasvatav RMK Tartu Puukool on tegevusaja jooksul müünud kokku üle saja miljoni istiku.

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) hallatava Tartu Puukooli juhataja Andres Tuvi sõnul pärineb 80% Tartu ja valdav osa teiste Eesti linnade vanemast kõrghaljastusest kas Luua või Tartu Puukoolist. “Kui tippaegadel müüdi 12-13 miljonit istikut, siis praegu turustab puukool peale metsaistikute suurtootmise lõpetamise aastas kesmiselt 70 000 taime,” ütles Tuvi.

Andres Tuvi kinnitusel tegeleb RMK Tartu Puukooli peamiselt kodumaiste dekoratiivistikute kasvatamisega, mille osas ollakse ka Eesti suurimad. “Enamik turul müüdavaid istikuid tuuakse praegu riiki sisse ja selles pole midagi halba, aga meie peame oluliseks Eesti istikukasvatustraditsioonide hoidmist. Teeme kõik kohapeal seemne võtmisest kuni pookimisteni ise ära ning seetõttu saame olla kindlad taime kvaliteedis ja sobivuses meie kliimasse,” ütles Tuvi.

Tartu puukooli populaarseimad müügiartiklid on okaspuudest ebatsuugad, torkavad kuused ning seedermännid. Lehtpuudest kogu pärnade perekond, kased, hobukastanid ja õunapuude dekoratiivsordid. Samuti erinevad roosisordid. “Kuna tundub, et eesti naabrite vahel peab olema aed, siis kasvatame ka palju hekitaimi,” lisas Tuvi.

RMK Tartu Puukool asub enam kui 30-hektarilisel maa-alal Tartu linna serval. Tootmises on üle 450 puu- ja põõsaliigi ning sordi.

Lisainfo:
Andres Tuvi
RMK Tartu Puukooli juhataja
Mob: 517 8485
E-post:
andres.tuvi@rmk.ee