AS-i Eesti Metsataim tootmismahud kahekordistuvad 21.12

AS Eesti Metsataim investeerib lähiaastail üle 2,8 miljoni euro, et tõsta tootmismaht praeguselt kuni 6 miljonilt taimelt ligi kaheteistkümne miljoni taimeni. RMK suurendab investeerimissuutlikkuse tagamiseks AS Eesti Metsataim aktsiakapitali 600 000 euro võrra.

“Oleme Eesti Metsataime arengut planeerides olnud alati valmis kiireks tootmismahtude kasvatamiseks ning täna on selleks selge vajadus,” selgitas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas, kelle sõnul peaks Eesti Metsataim juba järgmisel aastal suutma tootmismahtu oluliselt kasvatada. “Tarnekindlust ja kvaliteeti silmas pidades on see parim viis riigimetsade uuendamiseks,” põhjendas Kallas.

Kokku plaanib AS Eesti Metsataim lähema kümne aasta jooksul investeerida 2,8 miljonit eurot nii vajalikku tehnoloogiasse kui infrastruktuuri. Uue täisvõimsuse saavutamisel suudetakse toota aastas 11 900 000 metsataime, neist 90% Eesti riigile kuuluvate metsade ning kümnendik Fin Forelia OY tarbeks.

2002. aastal asutatud AS Eesti Metsataim on käesolevaks ajaks saavutanud senised eesmärgid ja tootmismahud. RMK-s valminud metsauuenduse strateegia kohaselt vajatakse aastaks 2015 täiendavalt umbes 5,5 miljonit suletud juurekavaga metsataime.

AS Eesti Metsataim aktsionärideks on Eesti Vabariik (60%) ja Soome riigimetsade valitseja Metsähallitus (40%). Pärast aktsiakapitali suurendamist, milles kaasaktsionär ei osale, tõuseb Eesti Vabariigi osalus 69.9%-ni. Eesti Vabariigile kuuluvate aktsiate valitsejaks on Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK).

Lisainfo:
Tõnu Reim
AS Eesti Metsataim juhataja
Telefon 513 3104
e-post tonu.reim@eestimetsataim.ee
www.eestimetsataim.ee


Aigar Kallas
RMK juhatuse esimees
Telefon 528 1299
e-post aigar.kallas@rmk.ee
www.rmk.ee