Eesti uhkeimad jahitrofeed Sagadis 31.01

RMK Sagadi metsamuuseumis saab näha Eesti jahitrofeede paremikku. IX üleriiklikule trofeehindamisele toodud ligi 1200-st trofeest on eksponeeritud 568 uhkeimat. Tänavusel näitusel väärib erilist äramärkimist just kiskjate osa.

Sagadi metsakeskuse juhataja Krista Keeduse sõnul on suurkiskjad tänavu eriliselt uhked. „Seda, et Eesti ilvesepopulatsioon on võimas, võib veenduda tänavust võitjat vaadates – imekaunis täpiline nahk Järvamaa ilveselt on punktide arvult maailma neljas,“ lisas Krista Keedus. Ka maailmarekord kuulub Eesti ilvesenahale. Krista Keeduse sõnul on näitusel ka palju uhkeid hunditrofeesid.

Näituse üks eestvedajaid, jahindusspetsialist ja trofeeekspert Peeter Hussar peab oluliseks, et trofeedena on hakatud hindama ka väikekiskjaid – kährikuid, rebaseid, mäkru. „Tavapäraselt on trofeehindamisel arvukaim esindus metskitsede osas, ent praeguseks on populatsiooni vähenemine andnud tõsiselt tunda ning sokusarvi on kordades vähem,“ sõnas Peeter Hussar. „Nõrgem on ka põdrasarvede saak, kuid punahirve on senisest enam ning pea kõik trofeed ka medaliväärsed. Seda eelkõige muutunud lähenemise tõttu hirvede küttimisse – loomi hoitakse ning kütitakse kõrgemas vanuses, seega ka uhkema sarvekrooniga,“ lisas Hussar.

Jahitrofeede hindamist ja näitust korraldavad Eesti Jahimeeste Selts ja keskkonnaministeerium koostöös RMK Sagadi metsakeskusega. Rahastab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti jahimeeste kütitud uhkemate ulukite trofeesid hinnatakse ja eksponeeritakse üle aasta, viimased neli näitust on üleval olnud just Sagadis.

Näitus on avatud kuni 20. veebruarini iga päev kell 10-18. Nädalavahetustel on avatud ka härrastemaja.

Lisainfo:

Krista Keedus
Telefon 676 7077, 507 9077
e-post krista.keedus@rmk.ee
www.sagadi.ee