Elistvere kutsub öisele loomavaatlusele 14.06

Selle nädala kolmapäevast pühapäevani on RMK Elistvere loomapark Jõgevamaal avatud tavapärasest kauem, loomade öiseid tegemisi saab uudistada kuni kella üheni öösel.

“Kui palaval suvepäeval kipuvad loomad varju hoidma, siis öisel ajal muutuvad nad oluliselt aktiivsemaks,” kommenteeris RMK Elistvere loomapargi juht Sirje Saul. “Kõige suurema muudatuse teeb pimeduse tulekuga läbi ilves, kes on öise eluviisiga loom ja hilistel tundidel seega paremini nähtav.”

Inimeste kõrval võib pargi tavatu lahtiolekuaeg pakkuda uudseid elamusi ka loomadele. “Näiteks eelmisel aastal laulis üks seltskond karule unelaulu,” meenutab Sirje Saul mullust suve, mil öist lahtiolekuaega esmakordselt katsetati.

Loomapargi külastajatele tuletatakse meelde, et kaasa tasub võtta sääsetõrjevahendid, sest Elistveres on praegu palju sääski. Jalanõude valikul võiks arvestada sellega, et pargis on uute teede rajamine küll lõpukorral, ent ikka on kohti, kus teelõik veel killustikune.

Omalt poolt pakub loomapark suveöistele külastajatele kohvi ja teed ning veidi näksimist, soovi korral võib igaüks kaasa võtta ka oma võileivad.

Piletihinnad külastuskellaajast ei muutu, üksikpilet maksab 0,96-3,2 eurot, perepilet 6,39 eurot. Gruppidele alates 10 inimesest kehtivad erihinnad ning loomapark on tänulik, kui grupid oma tulekuaja ette teada annaksid. Elistvere loomapark on avatud iga päev, juunist augustini on tavapärased lahtiolekuajad kl 10-20.

Elistvere loomapargis saab näha 13 liiki imetajaid: euroopa piisonit, rebast, kährikut, oravat, karu, ilvest, metskitse, põhjapõtra, kabehirve, põtra, metssiga, metsnugist ja jänest, lisaks faasaneid ning mitut liiki närilisi.

2010. aastal külastati Elistvere loomaparki ligi 48 000 korral, mida on 3000 võrra rohkem kui aasta varem.

Elistvere loomapark asutati 1997. aastal. Varem Eesti Metsaseltsile kuulunud loomapark kuulub alates 2008. aastast RMK Tartu-Jõgeva puhkeala koosseisu.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsamajandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:

Sirje Saul
RMK Elistvere loomapargi juhataja
Tel 676 7305, 515 9305
www.rmk.ee/elistvere