Homme algab „Vereta jaht“  19.05

Sel nädalavahetusel, 20.-22. maini toimub Pärnumaal asuvas RMK Jäärumetsa jahipiirkonnas XIV loomafotovõistlus “Vereta jaht”, mille seekordne saakloom on metskurvits. Osalema oodatakse 25 loodusfotograafi.
Tänavuse „Vereta jahi“ baaslaager asub Pootsi jahimajas. Jahivälisel ajal on plaanis vaadata Hendrik Relve slaidiprogrammi „Metsik Kongo“ ning Urmas Tartese ja Arne Aderi multimeediaprogrammi „Konnapilgul mööda Emajõge“.

Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, vaid vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiilitakse ja varitsetakse väärilist saaki varavalgest hilisõhtuni.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd.

„Vereta jahti“ korraldavad MTÜ Vereta Jaht, RMK, Eesti Loodusmuuseum ja Overall Eesti AS. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, hunt, saarmas, metsis ja metsnugis.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja
telefon 506 7488
e-post tiit@loodusmuuseum.ee