Homme esilinastub Vene Teatris Ostrovski näidend “Mets” 28.01

Homme, 29. jaanuaril mängib Vene Teater esimest korda ajaloos Aleksandr Ostrovski klassikalist näidendit “Mets”.

Eestikeelse sünkroontõlkega etenduse lavastaja Natalia Lapina sõnul kirjutas Aleksandr Ostrovski näidendi “Mets” küll ligi poolteist sajandit tagasi, kuid kõik teda erutanud teemad on aktuaalsed ka tänapäeval. “Ere, groteskne ja kirge täis lavastus jutustab ostetavusest ja müüdavusest ning armastuse ja usu hindamatust väärtusest,” ütles Lapina.

“Paralleelselt näidendi “Mets” esietendusega on homsest kuni 20. veebruarini Vene Teatri galeriis külastajatele vaatamiseks Riigimetsa Majandamise Keskuse loodusfotovõistluse „Vereta jaht” parimad tööd,” lisas Lapina.

Etenduse kunstnik on legendaarne Moskva ja Peterburi teatri kogemusega Vladimir Anšon, kes teeb teatriga koostööd peale ligi kümneaastast pausi. Näitlejate ebatavalised kehakatted lõi moekunstnik Reet Aus, kes kujundas need aastaid teatri ladudes hoitud vanadest lavakostüümidest. Etenduse muusikaline kujundaja on Vladimir Bõtškovski (Venemaa) ja koreograaf Olga Privis. 

Rollides mängivad Vene Teatri tuntud ja armastatud vanema generatsiooni näitlejad Lidia Golovataja, Oleg Rogatšjov, Juri Žilin, Vladimir Antipp ning uuest põlvkonnast Aleksandr Sinjakovitš, Dmitri Kosjakov, Artjom Garejev, Tatjana Jegoruškina.

Lavastust toetab Riigimetsa Majandamise Keskuse ning kuna Aleksandr Ostrovski oli vene näitekirjanikest esimene, kes tõstatas maharaiutud metsa temaatika, siis on koostöös RMK-ga trükitud etenduse kava makulatuurist toodetud paberile.

Lisainfo:

www.veneteater.ee

Marina Poltavtseva
RMK kommunikatsiooni projektijuht
Tel 676 7318,  520 0318
marina.poltavtseva@rmk.ee