Raiemeistrivõistlustel saab kuulda, kuidas laulavad parimate saed 15.06

Eesti Metsaselts kutsub 1. juulil toimuvatele Eesti raiemeistrivõistlustele ja 1.—2. juulini toimuvatele 44. metsanduse kutsevõistlustele Luual. Luuale on võistlema oodatud metsandustöötajad ja võistlusi vaatama kõik huvilised. Kaasa tasub võtta kogu pere, sest põnevat tegevust jagub nii suurtele kui ka väikestele. Kogu programm on võistluste publikule tasuta.

Raiemeistrivõistlustel saab näha, kuidas laulab saag eestlastest maailmameistrite Andres Oleski, Taavi Ehrpaisi ja Anto Laasi käes; meie parimatele pakuvad tugevat konkurentsi külalisvõistlejad Soomest. Tule ela omadele kaasa ja saa osa aasta suurimast raiespordisündmusest!

Kutsevõistlustel osalevad kõikide metsandusettevõtete, - asutuste ja -organisatsioonide töötajad ja liikmed. Tööhoos on suured metsatöömasinad: harvesterid ja forvarderid. Arvutisimulaatoril võib ka ise metsamasina juhtimist proovida. Metsapraakerite võistlusel pannakse proovile teadmised puidu kohta.

Suvespordialade kavas on ka metsanduslik orienteerumine. Elutähtsaid oskusi, mis aitavad metsas eksides koduteed leida, õpetab huvilistele Tartu orienteerumisklubi Ilves.

Mõlemal päeval on võimalus osaleda praktilistes töötubades, kus Luua Metsanduskooli juhendajate käe all õpitakse taimeseadete valmistamist ja lillekastide tegemist ning tehakse tutvust meie metsades elavate loomadega.

Loodusteadmisi saab täiendada mitmel metsaekskursioonil, mida korraldavad Luua Metsanduskooli kogenud retkejuhid.

Ajaloohuvilistele tutvustatakse Luua mõisa ja aiandushuvilistele kooli liigirikast arboreetumit.

Lapsed saavad hüpata batuudil, veereda hiigelpalliga, proovida ratsasõitu ja lasta teha näomaalinguid.

Lähedal asuvaid Kassinurme linnamäge, Elistvere loomaparki, Palamuse muuseumi ja Vudila mängumaad saab võistluste publik külastada sooduspiletiga.

Ajakava ja täpsema info võistluste kohta leiate metsanduse infoväravast SIIT.