RMK Keila-Joa perepäevale on registreerunud 1200 inimest 31.08

Pühapäeval, 4. septembril Keila-Joa pargis toimuvale RMK perepäevale on end kirja pannud ligi 1200 inimest.
Ehkki perepäeva populaarsemad giidiga matkad ja töötoad on praeguseks juba täitunud, saab pargis ka omal käel matkates ning töötubades ja kinotelgis osaledes sisukalt aega veeta. Õhtu lõpetab kontsert.

Perepäeva korraldaja, RMK loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo sõnul on huvi rahvusvahelist metsa-aastat tähistava perepäeva vastu ootused ületanud. “Perepäevalisi toob kohale 12 tasuta bussi Tallinnast, Tabasalust ja Keilast,” ütles Rammo ning täpsustas, et ühistransporti kasutades on Tallinnast võimalik tulla ka rongiga Keilasse, kust tasuta buss perepäevale kohale toob.

Perepäeva kõige populaarsemad matkad ja õpitoad praeguseks juba täitunud. Ent ka omal käel ja ilma registreerumata saavad kõik huvilised avastada Keila-Joa parki, saada osa mitmetest töötubadest,  kinotelgi filmiprogrammist ja õhtusest kontserdist.  

Marge Rammo sõnul on näiteks metsatelgis päeva jooksul tegevusi nii suurtele kui väikestele. „Kes soovib, paneb kokku puslet, mõistatab kotikestesse pandud seemnete päritolu, väiksematele on loomakuubiku mäng ja palju muud toredat,“ selgitas Rammo. Ka seekord on kõigile avatud menukas metsamedali meisterdamise töötuba.

Kell 19 algaval kontserdil esinevad ambient-jazz ansambel UMA, Liisi Koikson ja bänd, sumedas laternavalguses kõlab Janek Mäggi metsaluule Guido Kanguri esituses. Õhtuse jaheduse peletamiseks pakub RMK kõigile kontserdi kuulajatele tassikese sooja teed.

Registreerumine 4. septembril kell 14 algavale RMK perepäevale lõpeb täna, 31. augustil. Kõik registreerunud perepäevalised saavad infotelgist endale toidutalongi, mille eest saab väikese eine ja tee. Avatud on kohvik, kust saab mõõduka tasu eest osta snäkke ja jooke.
Perepäeva täpsem programm.

RMK korraldab rahvusvahelise metsa-aasta puhul tänavu sadakond kultuuri- ja metsandusüritust, mille eesmärk on tutvustada, kuidas toimub Eesti riigimetsa kasvatamine ja majandamine.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa majandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
tel 676 753, 513 7035
e-post: marge.rammo@rmk.ee
www.rmk.ee/loodusegakoos
www.facebook.com/riigimets