Sagadi mõis ootab puupäevadele 03.08

Eelseisval nädalavahetusel, 6. ja 7. augustil kell 11-17 toimuvad RMK Sagadi metsakeskuses kaheksandat korda Sagadi puupäevad. Avatud on muuseumid ja näitused, erinevates õpitubades, meisterdamisplatsidel, õpperadadel ja härrastemajas tutvustatakse huvilistele metsa, puude ja puiduga seotut. Põnevat tegevust ja avastamisrõõmu pakutakse igas eas huvilistele. Kõik üritused on külastajatele tasuta.
Ette on valmistatud pea kakskümmend erinevat võimalust näpuosavust proovida, oma teadmisi kontrollida ja täiendada ning teha endale nii mõnigi meeldiv mälestusese.
Metsamuuseumi otsimismäng annab võimaluse oma metsa-alaseid teadmisi kontrollida. Mõisa härrastemajas on võimalik välja uurida, mida head metsast mõisa toidulauale toodi ja katsetada enda peal metsataimede tervistavat mõju. Looduskoolis pakume aga üllatavaid näiteid looduse varieeruvusest.

Meisterdamise töötubades saab õppida laastukorvi valmistamist, meisterdada midagi erilist – näiteks puidust parkimiskella, nahast ehte või hoopis traditsioonilise puukoorest laevukese ja katsetada muud huvitavat. Osavamad saavad mõõtu võtta täpsussaagimises.
Mõisaparkides saab sammuda mõistatuste rajal, osa saada Sagadi dendropargi liigirikkusest, mõisapargi puude võimsusest ja pargi varjatud elust. Väikestele huvilistele pakume võimalust teha ümber mõisa hobuvankriga lõbusõitu.

Kõik aktiivsed puupäevadel osalejad saavad päeva lõpuks kaasa ka väikese kingituse. Puupäevad lõpetame pühapäeval kell 16 algava kitarrikontserdiga, kus noor muusik Priit Peterson kutsub meid kaasa helirännakule läbi sajandite.

RMK Sagadi metsakeskus on tunnustatud loodusharidus- ja turismikeskus Lääne-Virumaal Sagadi mõisakompleksis. Põhiliselt 18. sajandist pärinev hoonestus koos pargi, tiigi ja aedadega moodustab ühe harmoonilisema ja terviklikuma mõisaansambli Eestis. Sagadi metsakeskust külastas 2010. aastal kokku ligi 40 000 inimest Eestist ja naaberriikidest.

Lisainfo:
Krista Keedus
RMK Sagadi metsakeskuse juhataja
Telefon 676 7077, 507 9077
e-post sagadi@rmk.ee
www.sagadi.ee
www.rmk.ee