Tasuta kontsertide sari “Eesti metsa lugu” jõuab Tallinna  02.06

Eeloleval laupäeval, 4. juunil jõuab Rocca al Mare vabaõhumuuseumisse RMK ja Eesti Kontserdi koostöös korraldatav ainulaadne kontserdisari “Eesti metsa lugu”. Seekord teevad muusikat Celia Roose, Tuule Kann ja ansambel Ro:toro

Kontserdisarjaga tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat ning tutvustatakse meie metsade kujunemise lugu nii sõnas, pildis kui muusikas.

Juunikuised kontserdid on pühendatud ennemuistsele ajale, sel teemal jagab mõtisklusi ajaloolane ja kunstiteadlane Ott Sandrak. Lisaks antakse liikuva pildi ja tekstilugeja Aarne Üksküla vahendusel ülevaade ka teistest metsaelu perioodidest alates ennemuistsest ajast ja lõpetades kaasajaga.

Tallinna kontserdil esinevaid pärimusmuusikuid Celia Rooset ja Tuule Kanni seob ühine Võrumaa päritolu. Nende metsalaulude kava tutvustab eesti vanu regilaule ja rahvapille, lisaks muusikale õpetatakse vanu mänge ja kombeid. Ro:toro on Eesti folkdžässi ansambel, kes läheneb traditsioonilistele hoogsatele torupillilugudele moodsa helikeele kaudu.

Kontsert algab laupäeval, 4. juunil Rocca al Mare vabaõhumuuseumis kell 20, sissepääs alates kella 19st. Osalemine on tasuta, ent eelregistreerimisega RMK veebis www.rmk.ee/loodusegakoos.

Aasta jooksul jõuab "Eesti metsa lugu" enam kui 30 Eestimaa paika, olenevalt kohast saab kuulda ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Hortus Musicust, UMA, Eesti Rahvusmeeskoori, Rondellust, Bonzot ja Piispead ning Weekend Guitar Triot. Juunikuus on „Eesti metsa lugu“ veel Oandu looduskeskuses Lääne-Virumaal, Treimani rahvamajas Pärnumaal ning Tõstamaa mõisas Pärnumaal.