Viimane võimalus kuulata "Eesti metsa lugu"  03.10

RMK ja Eesti Kontserdi koostöös korraldatav tasuta kontserdisari “Eesti metsa lugu” jõuab oktoobrikuuga lõpule. Viimased kontserdid, kus käsitletakse Nõukogude aega ja esinevad Weekend Guitar Trio ja Vladislav Koržets, toimuvad Tartu- ja Võrumaal.

Kontserdisarjaga tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat ning tutvustatakse Eesti metsade kujunemist läbi erinevate ajalooetappide nii sõnas, pildis kui muusikas. Luua Metsanduskoolis Tartumaal toimub kontsert kolmapäeval, 5. oktoobril, Võru kultuurimajas „Kannel“ reedel, 7. oktoobril ja Tartu Ülikooli Ajaloo Muuseumis laupäeval, 8. oktoobril. Kontserdid algavad kell 19 ja on tasuta, ent soovituslik on eelregistreerimine RMK veebis www.rmk.ee/loodusegakoos.

Kontserdil näidatakse Eesti metsade ajalugu tutvustavat ülevaatefilmi, millel esitab teksti Aarne Üksküla ning mille animeeritud osa teeb uute teadmiste saamise kergelt haaratavaks.

Aasta jooksul on "Eesti metsa lugu" jõudnud enam kui 30 Eestimaa paika, lisaks Weekend Guitar Triole on kontserdisarjas esinenud ka Bonzo ja Piispea, Rahvusmeeskoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Hortus Musicus, Celia Roose ja Tuule Kann, UMA ja Rondellus. Igal kontserdil astus lisaks muusikutele üles jutuvestja, kes pajatas vastava ajastu metsast ja inimestest. Nii sai Hendrik Relve, Samuel Golombi, Vladislav Koržetsi ning Ott Sandraku esituses kuulata metsalugusid ennemuistsest ajast, mõisaajast, Eesti ajast, Nõukogude ajast ning tänapäevast.

2011. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks metsa-aastaks. RMK korraldab sel puhul aasta jooksul sadakond kultuuri- ja metsandusüritust, mille eesmärk on tutvustada, kuidas toimub Eesti riigimetsa kasvatamine ja majandamine.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa majandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
tel 676 753, 513 7035
e-post:
marge.rammo@rmk.ee