AHHAA Tallinna filiaalis näeb RMK näitust "Jälg metsas" 01.02

Alates laupäevast, 4. veebruarist on AHHAA Tallinna filiaalis avatud kogupere-haridusnäitus "Ahhaa, jäätisega metsa!?", kus saab seigelda RMK mudelmetsas ning uudistada ajaloolisi jäätise valmistamise masinaid.
Keset külma talve Tallinna Vabaduse väljaku alla ehitatud metsas saab iga näitusekülastaja lisaks linnulaulu nautimisele võtta endale metsa peremehe rolli ning otsustada, kas majandada või mitte majandada metsa? Jälje jätab metsale nii inimtegevus kui ka tegevusetus. 

Kui esmapilgul tekib küsimus, et mis on metsal ühist jäätisega, siis ka jäätisepulk on metsa majandamise tulemus. Jäätisepulki valmistatakse põhiliselt kasest ja pöögist.

Näituse teine pool viibki meid Eesti Jäätise Isa Evald Rooma ehk Onu Eskimo jäätisetööstusesse. Saab näha legendaarse Eskimo-onu ajaloolisi jäätisemasinaid, millega hr Evald Rooma valmistas esimesi Eesti jäätiseid juba enam kui 70 aastat tagasi. Iga külastaja saab suu magusaks, sest maitsta saab ajaloolise retsepti alusel tehtud jäätist.

Näitusel saab vaadata ka jäätisepulkade taaskasutuse disainikonkursi parimaid töid seinakellast kuni lindude söögimajani. Lisaks on igal huvilisel võimalus osa võtta töötoast, kus saab jäätisepulkadest esemeid meisterdada.
Kui pärast näituse vaatamist läheb kõht tühjaks, siis saavad külastajad keha kinnitada metsa veerele ehitatud spetsiaalsel piknikualal.

Näituse loomist toetasid Riigimetsa Majandamise Keskus ning AS Balbiino.

Näitus on avatud AHHAA Talllinna filiaalis (Vabaduse väljak 9) kuni aprilli lõpuni 2012 ning rohkem infot leiab AHHAA veebist: http://www.ahhaa.ee/et/ahhaa_jaatisega_metsa

Lisainfo:
Liisa-Riin Stalde
AHHAA Tallinna filiaali koordinaator
tel 5558 8257
liisa-riin.stalde@ahhaa.ee