RMK alustab Keila–Joa mõisapargis rippsildade renoveerimist 14.11

Esmaspäevast, 19. novembrist algavad Keila-Joa mõisapargis ehitus- ja korrastustööd ning rippsildade renoveerimine, mille käigus eemaldatakse sildadelt kõik levinud pulmatraditsiooni käigus kinnitatud tabalukud.

RMK loodushoiuosakonna Tallinna piirkonna juhataja Kristjan Maasalu sõnul näitas RMK poolt tellitud ekspertiis, et mõlema Keila-Joa silla vundamendid on amortiseerunud ja sildade ketid roostetanud. “Selleks, et sillad pargi külastajatele turvaliseks muuta, peame silla tõmbid välja vahetama,“ selgitas Maasalu ja lisas, et tabalukke eemaldamata ei ole võimalik silla kette värvida. Maasalu sõnul renoveeritud sildadele lukke tagasi ei paigaldata, ent need säilitatakse.

Peale 2013. aasta juulis lõppevaid renoveerimistöid palub RMK Keila-Joa sildadele lukke enam mitte kinnitada. “Lukud soodustavad sildadel korrosiooni teket ja takistavad ka edaspidi hooldustöid,” selgitas Maasalu. Ta lisas, et teine sildade kandevõimet kahjustav tegur on neil hüppamine ja õõtsutamine, mida pargikülastajad samuti sageli harrastavad.

Ka pikaajaline pulmakorraldaja Samuel Golomb tõdes, et raskete tabalukkude silla külge riputamine ja võtmete jõkke viskamine pole jätkusuutlik traditsioon. “Kahjuks võivad roostetanud ja renoveerimata sillad õnnetusi põhjustada, mis ei ole noorpaari jaoks kindlasti hea märk oma kooselu alustamiseks,” lausus pulmakorraldaja ja lisas, et selle asemel võiks värsked abielupaarid hoopis mõne uue ja enda jaoks erilise traditsiooni välja mõelda.

“Olen kindel, et maalilise loodusega Keila-Joa mõisapark jääb ka tulevikus noorpaaride ja pulmakorraldajate poolt armastatud sihtkohaks,” tõdes Golomb ja lisas, et seetõttu võiksid pulmalised ka ise välja pakkuda, millist uut traditsiooni pargis läbi viia. RMK ootab neid ettepanekuid aadressile keilajoa@rmk.ee.

Keila-Joa mõisapargi töid tellib RMK ja finantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus. Keila-Joa mõisapargi suuruseks on 79,7 hektarit. RMK hallata on jõe vasakpoolne pargiala suurusega 34,2 hektarit, millest on metsaga kaetud 27,9 hektarit. Keila-Joa mõisapargi üks rippsildadest on ajastule omane pargi väikevorm ja see kuulub muinsuskaitse alla.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:

Kristjan Maasalu
RMK loodushoiuosakonna Tallinna piirkonna juhataja
Telefon 5646 0209
E-mail kristjan.maasalu@rmk.ee
www.rmk.ee

Fotod: Toorprojekt OÜ