RMK pärandkultuurispetsialist sai presidendi rahvaluulepreemia 14.03

President Toomas Hendrik Ilves andis eile, 13. märtsil Eesti Kirjandusmuuseumis RMK loodushoiuosakonna pärandkultuurispetsialist Triin Kusminile üle 2011. aasta Eesti Vabariigi Presidendi rahvaluulepreemia.
Triin Kusmin on tegelenud RMK loodushoiuosakonnas pärandkultuuri valdkonnaga alates 2004. aastast. „Triin on metsanduslikku pärandkultuuri uurinud väga põhjalikult ja pühendunult ning ka kolleegide silmaringi tublisti avardanud,“ ütles RMK loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo. „Pean väga oluliseks Triinu poolt pärandkultuuriinventuuride põhjal koostatud raamatuid, mis on puhkealade külastajatele avanud uue tahu, mida looduses liikudes avastada. On väga hea meel, et Triinu pühendumus ka laiemat tunnustust on leidnud. Kogu RMK poolt soovime talle palju õnne!“

President Ilves sõnas preemiate üleandmisel, et Jakob Hurda poolt algatatud pärimuse kogumine väärtustas meie rahva jaoks meie oma lugu ja olemist. "Meie rahvaluules on ikka olnud soov iseolemise ja ise otsustamise järele. Nii sai rahvaluule kogumise aktsioon üheks kiviks, millele toetus meie oma riigi rajamine mõni aastakümme hiljem," ütles president Ilves.

"Teisalt talletab kogutud pärimus meie keelt, koos kõigi selle muutumiste, arengute ja moevooludega. Rahvaluule abil saame paremini mõista kõike seda, mis Eestis on erinevatel aegadel toimunud ning kuidas meie inimesed on seda tajunud. Nõnda on pärimuse talletamine väga tarvilik töö. Selleks, et mõista ja õppida, selleks, et uuenemise tuhinas oma minevikku mitte unustada," lisas president Ilves.