RMK valiti aasta rohemajanduse edendajaks 04.10

Säästva Eesti Instituut (SEI) tunnustas eilsel Säästva arengu foorumil Eestis tegutsevaid rohemajanduse edendajaid. "Rohemajanduse edendaja 2012" tiitli pälvisid riigi osalusega ettevõtetest RMK, eraettevõtetest ABB ja väikeettevõtetest Pajumäe talu.

„Tunnustame aktsiaselts ABB-d, kuna ettevõtte tootmistegevus toetab taastuvenergia kasutamist ning oma ärijuhtimises ja ka tootmistegevuses rakendatakse keskkonnajuhtimis-süsteemi,“ ütles SEI Tallinna juhataja Tea Nõmmann. „Pajumäe talu Viljandimaal viljeleb keskkonnahoidlikku mahepiimandust ja ettevõtte üha laienev tootevalik on tarbijate seas hinnatud. RMK on loonud võimalused riigimetsa avalikuks kasutamiseks ning ettevõttes rakendatakse säästva metsanduse standardeid ja keskkonnajuhtimissüsteemi,“ lisas Nõmmann.

Rohemajanduse auhinda jagatakse esmakordselt. Auhinna eesmärgiks on pöörata tähelepanu säästvat arengut teostavatele ettevõtetele.

Eile toimunud Säästva Arengu Foorumil, millel teemaks oli "Rohelise majanduse eeldused ja võimalused Eestis", esinesid Riigikogu esimees Ene Ergma, käesoleval aastal Maa tippkohtumisel Rio de Janeiros Eesti delegatsiooni juhtinud välisminister Urmas Paet, OECD statistikaosakonna asedirektor dr Paul Schreyer, ABB Balti piirkonnajuht Bo Henriksson, Wageningeni Ülikooli professor ning UNESCO sotsiaalse õppimise ja säästva arengu hariduse töörühma juht prof. Arjen Wals ja Säästva Eesti Instituudi juhataja Tea Nõmmann.

SEI Tallinn korraldab Säästva Arengu Foorumit juba kuuendat korda. Selle aasta teema oli ajendatud ÜRO egiidi all juunis toimunud Rio+20 konverentsist, mille üks peateema oli rohemajandus. Säästva Arengu Foorumi korraldamist toetasid Riigikantselei ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.