RMK avas inglisekeelse looduses liikuja veebilehe  27.06

Looduses liikujale mõeldud RMK veebileht www.loodusegakoos.ee on suve algusest kolmekeelne – lisaks eesti ja vene keelele pakutakse terviklikku infot riigimetsas looduses liikumise võimaluste kohta nüüd ka inglise keeles.

RMK loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo sõnul tehti www.loodusegakoos.ee eestikeelsele veebilehele maikuus ligi 30 000 unikaalset külastust ja päringuid tehakse kõikjalt üle maailma. „Kõige suurem huvi meie kodulehe vastu on seni tulnud Soomest, Venemaalt, USA-st ja Saksamaalt. Inglisekeelne versioon veebilehest aitab kindlasti tutvustada paremini nii meie metsi kui hõlbustada välismaalaste valikuid ning edendada ka maaturismi erinevates Eesti paikades,” selgitas Rammo.

Marge Rammo lisas, et järgmise sammuna plaanitakse lansseerida ka inglisekeelne versioon riigimetsas liikumisel abiks olevast RMK nutitelefoni rakendusest, mis edaspidi pakub samuti infot kolmes keeles.

Vastvalminud inglisekeelses veebikeskkonnas on piirkondade lõikes leitavad kõik Eesti õppe-, matka-, ratta- ja maastikusõidurajad, telkimisalad, lõkkekohad, metsaonnid, metsa- ja loodusmajad, looduskeskused ning teabepunktid. Kõigi nende kohta on veebilehel esitatud põhjalik info, mille abil saab looduses liikumist planeerida. Samuti on veebilehel võimalik teostada üle Eesti asuvate RMK metsamajade broneerimist.

RMK loob looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. Üle Eesti leiab 2000 km matkaradu, 309 kattega lõkkekohta, 50 telkimisala, 22 metsaonni ja 18 metsamaja, 3 maastikusõiduala ja 21 teabepunkti.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa ja puidu müügiga. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Mari-Liis Kitter
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
telefon 514 5954
mari-liis.kitter@rmk.ee