Eesti tänavune raiemeister on Taavi Ehrpais 02.07


Laupäeval, 29. juunil Elvas toimunud Eesti raiemeistrivõistlustel 2013 saavutas Eesti meistritiitli Taavi Ehrpais
Traditsiooniliselt selgus võitja alles viimase ala – laasimise järel. Peaaegu võrdselt oli punkte kolmel mehel – Eesti esindajatel Taavi Ehrpaisil ning Anto Laasil, Läti võistlejal Gatis Brensinsil ja soomlasel Vesa Kurkil. Pingelises rebimises saavutas laasimise järel aga üldvõidu ja Eesti meistritiitli Taavi Ehrpais, teisele kohale tõusis Vesa Kurki ja kolmandaks Eesti raiemees Martin Muttik.

Raievõistlustel Elvas osales 32  raiesportlast Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Kõigist riikidest olid väljas parimad, nii et võidulootust oli paljudel meestel. Seda näitasid ka üksikalade esikolmikud: langetamises võidutses Marko Pohlak (teine oli Raino Poll ja kolmas Anto Laas), ketivahetuse võitis juunioride klassi võistlev Helvis Koort (teine samuti juunior Jarro Mihkelson ja kolmas Martin Muttik), täpsussaagimise võitja oli Läti esindaja Gatis Brensis (teine Andro Lemmik ja kolmas Läti võistleja Anatolijs Selimanovs) ning kombineeritud järkamises oli parim soomlane Vesa Kurki (teine samuti Soome võistleja Jukka Kylliäinen ja kolmas Einar Must), laasimises võidutses Vesa Kurki Soomest.

Eesti raiemeister 2013 Taavi Ehrpais ütles, et võistlus oli väga pingeline ning veel laasima asudes polnud ta kindel, et võit ka tuleb. „Eks oli vaja õnne ja kindlust, seekord õnnestus mul veidi paremini,“ rääkis Ehrpais. Ta lisas, et võistlused tervikuna olid osavõtjate jaoks väga huvitavad, sest võrdseid mehi on välja panna nii meil kui lähinaabritel.  Taavi Ehrpais on olnud Eesti raievõistluste tipus juba aastaid, 2006. aastal oli ta maailmameistritiitli võitnud Eesti meeskonna liige.

Eesti raiemeistrivõistlused 2013 on üheks eelvõistluseks 2014. aasta raie maailmameistrivõistlustele. Maailmameistri tiitli eest võistlev võistkond pannakse kokku käesoleva ja tuleva aasta nelja raievõistluse punktide põhjal. Võimalik on ka olukord, kus tänavune Eesti meister ei pruugi lõpptulemusena maailmameistrivõistluste võistkonda pääsedagi.

Raievõistluste hooaja avas tänavu aprillikuus Maamessil toimunud Kevadkarikas 2013. Eesti, Läti, Leedu ja Soome raiemeeste hulgast võitis esikoha Valga Puud esindav eestlane Andres Olesk. Maikuus toimus Valgas TOP 10, mille võitis Soome võistleja Jukka Perämäki. Talle järgnes Valgevene raiemees Sergei Skudrov, kolmanda koha sai Andres Olesk.

Eesti Raievõistlusi korraldab Eesti Metsaselts.

Raievõistluste videokokkuvõte:


ERR uudis meistrivõistluste kohta:

Martin Muttik annab intervjuu võistluspäeva hommikul Vikerraadiole: