Raievõistluse Kevadkarikas 2013 võitis Andres Olesk 23.04

Läinud reedel ja laupäeval (19.-20.04) Tartus Maamessil toimunud raievõistlustel Kevadkarikas 2013 oli võidukas Valga Puud esindav ja Jonseredi saega võistlev Andres Olesk, kes edestas teise koha saanud Stihliga võistlevat soomlast Vesa Kurki vaid kolme punktiga. Kolmanda koha sai samuti Valga Puu esindaja Martin Muttik.

„Võistlus oli ülipõnev,“ rääkis Kevadkarikas 2013 peakorraldaja, Metsaseltsi projektijuht Mart Kelk. „Võitja selgus alles viimase ala, laasimise järel,“ lisas Kelk. Enne laasimist püsis Olesk teisel kohal, kaotades soomlasele 15 punktiga. Parim juunior oli Helvis Koort, teine Meelis Rus ning kolmas Jarro Mihkelson, kes kõik esindasid võistlustel Luua Metsanduskooli.

Mart Kelk lisas, et võistlused oli pingelised, eestlastele pakkusid konkurentsi Leedu, Läti ja Soome raiemehed, kusjuures Soome esindus oli samas koosseisus, millega võideti hiljuti maailmameistrivõistlused. Raievõistlustel võeti omavahel mõõtu saeketivahetuses, täpsussaagimises, kombineeritud järkamises ja laasimises.

Raievõistlused Kevadkarikas 2013 toimusid Maamessi raames. „Ilm oli kevadine, jagus nii päikest, suurt tuult kui ka vihma, kuid publikut oli palju ja tribüünid olid rahvast täis,“ rääkis Kelk ja lisas, et võistluste toimumine tribüüniga areenil oli igati õigustatud, sest võistluste jälgimine oli publikule palju huvitavam ja lihtsam. Võistlusi kanti üle areeni ääres olnud suurel ekraanil ning nii mõnegi noore võistleja nägu läks lõbusaks, kui seal tema etteastet näidati. Kelk rääkis, et Maamessil on hea võistlust korraldada, lisaks sellele, et messi eksponendid ja külastajad oskavad juba raievõistlusi oodata, on seal loodud väga head tingimused võistlejatele ja pealtvaatajatele.

Järgmine raievõistlus toimub Valgas 18. mail. TOP 10 on samuti rahvusvaheline võistlus, lisaks Eestile on võistlejaid oodata Soomest, Lätist, Leedust ja Valgevenest.

Lisatud video võistlustelt:

Laasimise finaal, keskmine Andres Olesk, vasakul ääres Martin Muttik ja paremal ääres Vesa Kurki