Renoveeritud Taevaskodade piirkond avatakse matkapäevaga 31.05

RMK sai Euroopa Regionaalarengu Fondi toel valmis Ahja jõe ürgoru maastikukaitseala Taevaskoja piirkonna taastamis- ja ehitustöödega. Kõik huvilised on oodatud uuendatud matkaradade tutvustusele ja Taevaskoja väravate avamisele sel laupäeval, 1. juunil kell 11 Taevaskoja parklas.

RMK loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo sõnul on Taevaskoja Eesti üks olulisemaid ja populaarsemaid looduslikke vaatamisväärsusi, mida külastab igal aastal keskmiselt 32 000 inimest. “Kauni looduse ja pinnase kaitseks tuli seetõttu teha ulatuslikke taastamis- ja renoveerimistöid,” selgitas Marge Rammo. Tööde kogumaksumuseks kujunes 227 000 eurot, mida vahendas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Pool aastat kestnud tööde käigus rajati jalgradu, järsakupiirdeid, treppe ja kaarsildu. RMK ehitas oma vahenditest Taevaskoja lähedale parklasse lisaks teabepunkti, uuendas infotahvleid, pinke ning puhkekohtasid. Peale renoveerimist on nüüd osa rajast läbitav ka väikelastega ja liikumispuudega külastajate poolt.

Avamisele saabunutel on võimalus osaleda juhendatud retkel ja tutvuda Metsamoori Varasalve loodus- ja tervisetoodetega. Lastele pakub tegevust saviloomade värvimine ja meisterdamine. Jõel teeb sõite parvlaev „Lonny“. Lisainfo: loodusegakoos.ee/sundmuste-kalender

Taevaskoja liivakivipaljandi loodusradade renoveerimistööde käigus uuendati 2815 meetrit jalgradu, 752 meetrit järsakupiirdeid, 390 meetrit treppe ja kaks kaarsilda. RMK viis ulatuslikud renoveerimistööd lõpule Euroopa Regionaalarengu Fondi meetme „Looduse mitmekesisuse säilitamine“ toetusel.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
Tel 513 7035
E-post marge.rammo@rmk.ee

www.rmk.ee