RMK avab loodushuvilistele Tallinnas uudse teabepunkti 05.11

Alates 5. novembrist on Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) Tallinna kontoris avatud uudne teabepunkt, kus huvilised saavad tutvuda lähiaastatel riigimetsas tehtavate tööde ja looduses liikumise võimalustega. Teabepunktis on kuni 19. detsembrini avatud ka fotovõistluse Vereta jaht 2013 näitus.

Teabepunktis on külastajate käsutuses kaks arvutit ja 1,5-meetrise läbimõõduga puutetundlik Eesti kaardiga ekraan, millel saab sisse ja välja lülitada erinevaid kaardikihte. Esmakordselt on võimalik kaardil vaadelda kõiki RMK poolt järgmisel kolmel aastal kavandatavaid raie- ja metsauuendustöid üle Eesti. 

RMK loodushoiuosakonna juhataja Marge Rammo sõnul on ekraan interaktiivne ja võimaldab suurendamist päris väikese maalapini välja, et näha näiteks oma kodukoha ümbruse riigimetsa ja töid, mida RMK seal järgmise kolme aasta jooksul plaanib teha. “Samaaegselt on kaardil võimalik sisse lülitada ka metsamajade, lõkkekohtade ja marja- ning seenemetsade kaardikihid,” tutvustas Rammo uuenduslikku teabepunkti ja lisas, et puhkealade ja rahvusparkide kohta on teabepunktis kaasavõtmiseks olemas ka paberkaardid.

Kokku on RMK-l üle Eesti 12 eri maakonnas hooajaliselt avatud 23 teabepunkti, mida 2012. aastal külastati 72 000 korral. RMK looduses liikumise võimaluste kohta annab ülevaate ka veebileht http://loodusegakoos.ee/, mis on loetav nii eesti, vene kui inglise keeles.

Teabepunkt on RMK uues majas, Tallinnas aadressil Toompuiestee 24 avatud kõigile külalistele tööpäeviti ajavahemikus 9-18.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo
Mari-Liis Kitter
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
Tel: 676 7033, 514 5954
e-post: mari-liis.kitter@rmk.ee

 www.rmk.ee

www.facebook.com/riigimets