RMK Kõrvemaa Kevadjooks ei lase ennast hilisest kevadest heidutada 17.04

Järgmise nädala lõpus, 27. aprillil toimub selle kevade esimene suurem jooksuvõistlus. RMK Kõrvemaa Kevadjooks juhatab sisse suvise tervisespordi hooaja. Hoolimata kevade hilinemisest ja visalt taanduvast lumest viiakse võistlusprogramm ellu planeeritud mahus.

RMK Kõrvemaa Kevadjooksu peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul oli ka kaks aastat tagasi sarnane olukord ning toona lumi tervisespordisündmust ei takistanud: „Jooksupäev ise oli päikesepaisteline ja soe nagu aprilli lõpule kohane. Tänase seisuga ennustatakse samuti võistluspäevaks 15 kraadi sooja,“ kommenteeris Lilliallik.

„Enne nädalavahetust olid Kõrvemaa Spordikeskuse rajad veel täiesti suusatatavad. Viimastel päevadel Eesti vallutanud soojakraadid ja vihmahood tõid aga suure ja oodatud muutuse. Võistlusprogramm toimub planeeritud mahus,“ kinnitab peakorraldaja. Küll tehakse tema sõnul aga muutusi trassi marsruudis ning valitakse parim ja kuivem võimalik rada.

Korraldajad ootavad RMK Kõrvemaa Kevadjooksule rohkem kui tuhandet jooksusõpra läbima 16 km ja 6 km radasid, mis kulgevad küngaste ja järvedega kaetud looduskaitsealal. Aktiivsete eluviiside austajaid ootab vaheldusrikka maastiku ja pinnasvormidega puutumatu loodus. Eraldi programm on ka lastele.

RMK Kõrvemaa Kevadjooksu organiseerib Spordiürituste Korraldamise Klubi. Mullu osales nende poolt läbi viidud 8 rahvaspordisündmusel 39 528 liikumisharrastajat 37 riigist. Sellega ollakse teist aastat järjest regiooni suurim rahva- ja tervisespordiürituste läbiviija.

Põhja-Eesti suurim perespordisari, neljast üritusest koosnev RMK Kõrvemaa Neliküritus, tõi mullu suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3536 harrastajat.

RMK Kõrvemaa Kevadjooksule saab registreeruda internetiaadressil www.jooks.ee. Sündmus toimub laupäeval, 27. aprillil.

Lisainfo:
www.jooks.ee/nelikyritus

www.facebook.com/Nelikuritus

Kontaktid:
Mati Lilliallik
RMK Kõrvemaa Kevadjooksu peakorraldaja
Tel: +372 521 3331
E-post: mati@jooks.ee
www.jooks.ee