RMK Kõrvemaa kevadjooksule oodatakse rekordarvu osalejaid 24.04

Laupäeval, 27. aprillil toimub selle hooaja esimene suurem jooksuvõistlus. Hoolimata visalt taanduvast talvest on paljud eestlased juba avastanud jooksuvõlud ning RMK Kõrvemaa kevadjooks ootab rekordarvu tervisesõpru. Tänaseks on ennast kirja pannud juba enam kui 1200 inimest.

„Tundub, et päike ja kiirelt sulav lumi süstivad inimestesse spordiindu. Registreerumine sportlikule koguperesündmusele on aktiivsem kui kunagi varem,“ kiidab RMK Kõrvemaa kevadjooksu peakorraldaja Mati Lilliallik spordisõpru. Tema sõnul ollakse valmis kuni 2000 inimese vastuvõtmiseks.

Kõrvemaa metsade vahele leiavad tee lisaks eestlastele ka kaugemalt tulijad. Näiteks eelmise nädala lõpus laekusid osalemissoovid Türgist ja Poolast.

Lisaks jooksusõpradele, kes soovivad läbida 16 km ja 6 km distantse, on sündmusele oodatud lapsed. Lastejooksud on tasuta ja neil paremusjärjestust ei selgitata. Kõik lõpetajad saavad finišis RMK meene ja lasteala telgist nimelise diplomi. Pärast jooksmist saab iga väike osaleja valmistada endale medali. Koos juhendajatega toimuvad miniretked kevadisse loodusesse – otsime esimesi kevadlilli, kuulame linnulaulu ja nuputame, kes laulab ja miks laulab. Avatud on ka lastehoid.

Eelseisval laupäeval toimuvale sündmusele saab nime kirja panna internetiaadressil www.jooks.ee.

RMK Kõrvemaa kevadjooksu korraldab MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi. Mullu osales nende poolt läbi viidud 8 rahvaspordisündmusel 39 528 liikumisharrastajat 37 riigist. Sellega ollakse teist aastat järjest regiooni suurim rahva- ja tervisespordiürituste läbiviija.

Põhja-Eesti suurim perespordisari, neljast üritusest koosnev RMK Kõrvemaa neliküritus, tõi mullu suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3536 harrastajat.

Lisainfo:
www.jooks.ee/nelikyritus

www.facebook.com/Nelikuritus

Kontaktid:
Mati Lilliallik
RMK Kõrvemaa kevadjooksu peakorraldaja
Telefon 521 3331
E-post mati@jooks.ee

www.jooks.ee