RMK Kõrvemaa Suusamaratonil osales 22% rohkem spordisõpru 29.01

Nädalavahetusel peeti Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses Põhja-Eesti suurima perespordisarja avaetapp. RMK Kõrvemaa Suusamaraton toimus suurepärase ilmaga ning tõi spordiradadele rekordarvu inimesi.

Pikema 38 km distantsi lõpetas 487 ja lühema 19 km distantsi 320 suusasõpra. Lastesõitudest võttis osa 80 noort. Kokku ületas finišijoone seega 887 inimest, mis on 22% rohkem kui eelmisel aastal.

Rajalt tulijate emotsioonid olid valdavalt ülevad, kiideti rajaprofiili ja valitsenud meeleolu ning võistluskeskust. Rõõmustamiseks oli põhjust ka meditsiinipersonalil, kelle sõnul tõsisemaid probleeme polnud.

Kõrvemaa Suusamaratoni nimisponsori Riigimetsa Majandamise Keskuse turundusjuhi Kati Veskimägi hinnangul on eestlaste spordihuvi järjest kasvanud ja seda on näha ka nende suures organisatsioonis. „Selle tunnistuseks on RMK võistkonna saavutatud teine koht ettevõtete arvestuses,“ lisas ta. Kokku oli firmade arvestuses esindatud 77 organisatsiooni.

Ühtlasi avaldas Veskimägi lootust, et aina rohkem inimesi leiab tee spordi juurde. „Riigimets ning seal asuvad spordirajad on alati kõigile avatud. Tulge ja kasutage neid võimalusi,“ kutsus ta üles kõiki aktiivsete eluviiside austajaid

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on RMK Kõrvemaa Nelikürituse esimene etapp. Järgmiseks osavõistluseks on RMK Kõrvemaa Kevadjooks 27. aprillil. Mullu tõi sarivõistlus suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3536 harrastajat.

Lisainfo sündmuse kohta:
http://www.jooks.ee/nelikyritus/index.php?id=1&grp=2
http://www.facebook.com/Nelikuritus

Võistluse logo: http://tiny.cc/xph9qw

Kontakt:
Mati Lilliallik
Tel 52 13331
mati@jooks.ee

Renna Järvalt
Tel 52 21233
renna@jooks.ee