Sagadis toimub ökomaksunduskonverents. 11.05

12.-13. mail toimub Sagadi mõisas keskkonnakonverents “Säästad või Saastad?”. Tegemist on Eesti oludes esimese konverentsiga, kus käsitletakse põhjalikumalt rohelist maksureformi. Konverents on mõeldud nende ettevõtete juhtidele, keda roheline maksureform kõige tõenäolisemalt puudutab, ja vastava ala spetsialistidele.

Konverentsil teeb peaettekande  Saksamaa Keskkonnaministeeriumi vastutav ametnik ja  Ökoloogilise Maksureformi Toetusühingu aseesimees Kai Schlegelmilch, kes on olnud üheks põhiliseks ideoloogiks ka rohelise maksureformi läbiviimisel Saksamaal.

Lisaks esinevad ettekannetega Keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe, Säästva Eesti Instituudi juhataja Vahur Lahtvee, Tallinna Tehnikaülikooli professor Raivo Vilu, Eestimaa Looduse Fondi nõukogu esimees Marek Strandberg ja mitmed teised Eestis kavandatava ökoloogilise maksureformi ettevalmistamisega seotud isikud. Peale selle toimuvad konverentsi raames mitmed töötoad, diskussioonid ja ümarlauad. “Püüame olla võimalikult praktilised ning rääkida ka lahendustest, mida ettevõtted keskkonnasäästlikuma tegevuse nimel juba täna kasutada saavad,” sõnas konverentsi projektijuht Vaike Pommer.

Põhjamaades, Inglismaal ja Saksamaal alustati rohelise maksureformiga juba kümmekond aastat tagasi. Eestis asuti seda ette valmistama möödunud aasta lõpus.

Konverentsi korraldavad Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja SEB Eesti Ühispank. Riigimetsa majandajana (umbes 40% kõigist Eesti metsavarudest) on RMK Eesti suurima taastuva loodusressursi haldaja.


Abi lisainfo hankimisel:

Marko Kadanik
RMK meediasuhete juht
Tel 628 1595 503 1633