Laevameistrid alustasid RMK toel uue päästepaadiga 12.03

RMK pikaaegsed koostööpartnerid MTÜ Puulaevaselts Vikan ja Raudlaeva Maja MTÜ on alustanud uue paadiprojektiga. Sel nädalal toodi Tammiku külas asuvast metsast Lääne-Virumaal RMK abiga välja sobiv emapuu.

Laevameistritel on plaanis valmis ehitada autentne, purjedega merepäästepaat, mille eeskujuks on omaaegsed kahe väikse mastiga alused Narva-Jõesuust, Jumindast, Tallinnast, Vormsilt ja Vilsandilt.

Et paadi tulevaseks sõidupiirkonnaks peavad sobima ühtmoodi nii Väinameri, Soome laht kui ka Peipsi järv, toetutakse tehnilise joonise taasloomisel lisaks kodustele arhiividele ka Põhja-Saksamaa ja Soome eeskujudele. Valmivat 11 meetri pikkust originaalitruud merepäästepaati saab koostöös kohalike omavalitsuste ja mere- ja järvepääste spetsialistidega kasutada ohutute loodus-, õppe- ja huvireiside korraldamiseks.

Projekti tehnilise osa valmistavad ette Raudlaeva Maja ja Rakkennys ja Puusepäntyö LK (Soome), praktilise ehitustöö teevad ära Vikani meistrid. Paadi emapuu aitas leida RMK Lääne-Virumaa metsnik-metsakorraldaja Kalev Viiksaar. Tänaseks on ilus, peaaegu 12 meetri pikkune tammepuu ka Haapsallu paaditöökotta-aita kohale jõudnud. Paadi konstruktsiooniline osa loodetakse valmis saada järgmise aasta lõpuks.