Loodusfoto konkursi RMK eriauhinna sai Külli Kolina 04.05

Konkursi Looduse Aasta Foto 2015 võitis Remo Savisaar pildiga "Hügieen", kus kujutatud jäälindu tiiba puhastamas. RMK eriauhinna sai Külli Kolina foto hommikusest metsast.

Võidutöö autor Remo Savisaar kirjutas konkursile esitatud pildi iseloomustuseks: "Olen lootnud tabada jäälindu sellises poosis sellest ajast saadik, kui esimest korda nägin sinilindu oma tiibu puhastamas. See on üürike hetk, mis teeb tabamise keeruliseks, kuid põnevaks. Siis kui arvasin, et sain viimaks niisuguse viivu pildile, pidin pilte kontrollides taas pettuma. Nüüd lõpuks sai see hetk tabatud." Pilti näeb siit: laf.looduseomnibuss.ee

RMK eriauhinna saanud foto aitasid välja valida RMK töötajad, võitjaks valiti pilt hommikusest metsast. Pildi sünniloost kirjutas selle autor Külli Kolina nõnda: „Võrratu kevadhommik linnulaulust kajavas metsas, kus meeleolu loovad kõrged iidsed puud, nende vahel vaikselt voogav udu ning päikesekiired, mis puude ja udu vahelt maapinnale teed otsivad. Sellist müstilist vaadet pakub külastajatele Valgesoo maastikukaitseala Põlvamaal.“

Fotokonkursi teisi parimaid pilte näeb siit: laf.looduseomnibuss.ee

Looduse Aasta Foto on Eesti suurim loodusfoto võistlus, millest võttis sel aastal osa 1203 autorit ligi 9000 tööga. Kauneimaid loodusfotosid hindas žürii koosseisus Rein Maran (esimees), Arne Ader, Märt Haamer, Heiko Kruusi, Tiit Leito, Tiit Pääsuke, Tõnu Talpsep, Urmas Tartes ja Sirje Tooma. 

Võistlust korraldavad Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia. Koostööpartneriteks on Canon, Overall, Fotoluks, Sigma, Kunda Nordic, Storaenso, Premia, Regio, RMK, Avision, Zone.ee, samuti Keskkonnaministeerium, KIK ja Eesti Kultuurkapital ning paljud teised.