RMK ja Taxify käivitavad metsatakso 01.04

RMK käivitab tänasest koostöös Taxifyga sotsiaalse eriprojekti Metsatakso, mille eesmärk on aidata Eesti linnaelanikel üle saada linnastumisest tingitud psüühilistest vaevustest.

Metsareise hakkavad pakkuma kaheksa RMK meeskonda Eesti suuremates linnades: Tallinnas, Tartus, Narvas ja Kohtla-Järvel. Taxify lisas oma mobiiliäppi metsareise pakkuvate taksode ette kuusemärgise. Reisid toimuvad RMK valitud linnalähedastesse metsadesse ning ühe sessiooni kestvus on kuni neli tundi. Sisestades mobiiliäppi sooduskoodi “aprill” saab tellija reisi tagasisõidu tasuta.


RMK kommunikatsioonispetsialisti Marina Poltavtseva sõnul on kõik Metsatakso juhid kontrollitud taustaga, heas toonuses ja eriväljaõppega giidid-loodusteadlased, kes viivad reisijaid linnale lähimasse metsa. “Lõõgastumiseks on valitud maalilisemad paigad, mis näitavad ehedalt Eestimaa looduse ilu,” rääkis Poltavtseva ning lisas: “Jalutuskäigu ajal suunab giid kliendi tähelepanu neile metsaelu tunnustele ja märkidele, mida ettevalmistamata linlased ei oskaks märgatagi. Inimestel avaneb võimalus olla loodusega ka üksi, ühendades end täielikult lahti päevamuredest, mis soodustab psüühika taastumist.”

Projekti konsultandi, psühholoog Olesja Zinenko sõnul aitab võimalus looduses viibida linlastel üle saada süngest meeleolust, mis sageli soodustab depressiooni. „Jalutuskäigud metsas parandavad inimese mälu ja tunnetusvõimeid,” lisab psühholoog.

Teadlased on kindlaks teinud, et metsalõhnad mõjutavad soodsalt inimese tervist ja emotsionaalset seisundit. „Okaspuud mänd ja kuusk sisaldavad fütontsiide – alfa- ja beetapineeni, mis aitavad alandada stressihormooni kortisooli taset. Meie uuringud tõestasid, et pärast jalutuskäike metsas tõuseb töövõime ja õigete otsuste tegemine töökohal 53,2 protsenti,” rääkis Olesja Zinenko.

Uued Metsatakso autod on kättesaadavad sellel nädalal avatud Taxify Business teenuse klientidele. Ettevõtete töötajad saavad lisaks tavapärastele kesklinnas toimuvatele ärisõitudele nüüd teha vaheldusrikkaid väljasõite ka metsadesse. RMK peab omalt poolt Metsatakso teenuse pakkumiseks läbirääkimisi erinevate ettevõtetega. Uue teenuse vastu on juba huvi tundnud Riigikogu progressiivsemad fraktsioonid ja Tallinna linnaosade valitsused.

Metsatakso juhid on läbinud Taxify poolt taustakontrolli - puhas karistusregister (välistatud on prügi metsa viimine), vähemalt 3 aastane sõidukogemus ja väga heas tehnilises korras auto, mis on sobib ka metsamaastikul liikumiseks. Marina Poltavtseva sõnul on teenuse tariifid mõistlikud ning püsilepinguga saab ka soodustust. “Esialgseid kokkuvõtteid Metsatakso mõjust töö tootlikkusele ning kvaliteedile teeme aasta jooksul. Järgmise aasta 1. aprillil autasustame aktiivsemaid kasutajaid loodusteaduslike meenetega,” lubas Poltavtseva.

Lisateave:

Marina Poltavtseva
RMK kommunikatsioonispetsialist
Telefon 520 0318
metsatakso@rmk.ee