RMK alustab sel nädalal sügisese metsaistutusega  13.09

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) alustab sügisese metsaistutusega, mille käigus pannakse riigimetsa kasvama miljon kuusetaime.

Sügisese metsaistutusega alustas RMK juba 2012. aastal ja senised kogemused on andnud häid tulemusi. „Taimed on läinud hästi kasvama ja sügisene istutus on aidanud hajutada ka töökoormust kiirel kevadisel metsauuendamise perioodil,“ sõnas RMK metsakasvatustalituse juhataja Toomas Väät. 

Kuuskede istutamiseks on sügisesed tingimused soodsad, sest on piisavalt niiskust ja pole nii kuuma päikest, samuti on taimede transport ja hoidmine väiksema riskiga. „Sügisistutust saab teha mineraalmuldadel ja seetõttu tuleb istutuskohtade valikul olla tähelepanelik, kuigi külmakahjustus võrsetel või taimede külmakergitus võib esineda kevadiste hiliskülmade korral samamoodi,“ selgitas Väät.  

Tänavu sügisel istutatakse riigimetsa miljon kuusetaime, lähiaastatel plaanib RMK sügisistutuse mahtu suurendada. 

Kevadisel istutusperioodil pandi riigimetsa kasvama 20 miljonit puud. Mände istutati 10,7 miljonit, kuuski 8,3 ja kaski 1,1 miljonit, samuti 50 000 tamme ja musta leppa. Kokku uuendab RMK sel aastal metsa 11 000 hektaril, millest istutatakse 7400 hektaril ja külvatakse 300 hektaril. Looduslikule uuenemisele jäetakse 1700 hektarit ning looduslikule uuenemisele aidatakse kaasa 1400 hektaril.  

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 45% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.