RMK-s avati näitus puulusikatest 28.03

Täna avati RMK Tallinna kontori aatriumis esimese rahvapärase puutöö konkursi LUSIKAS näitus, mida korraldasid Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ ja Maalehe Targu Talita. Konkursi teeb eriliseks see, et puulusika valmistamisel ei tohtinud kasutada elektrilisi tööriistu, vaid osalejad pidid kasutama rahvapäraseid töövõtteid.

„Kutsusime osalema kõiki ja niisuguseks osavõtnute hulk ka kujunes - 32 õpilast ja 35 täiskasvanut. Töid laekus kõigist maakondadest. Saaremaa oli ainus piirkond, kust osa ei võetud, ainult Muhu saart esindas oma tööga märgusõna all „Kiiks“ Ivo Linna, “ võtab konkursi kokku Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ eestvedaja Margit Milleri, kelle sõnul võib konkurssi lugeda igati kordaläinuks. Konkursi kõige noorem osaleja oli 10-aastane ja vanim 84-aastane.

Konkursi idee autori Heidi Solo sõnul oli eesmärgiks tuletada meelde esivanemate puutööoskust ning ehedat puukäsitööd esile tõsta laiemalt üle Eesti. „Tahtsime näha, kas muidu oma töökodades peituvad meistrid vaevuvad oma tegemisi rohkemale publikule näitama. Tegijatel oli valida kahe kategooria vahel – arhailine ja modernne. Žüriisse kuulus nii puutöömeistreid, pedagooge kui disainereid ning valikut teha oli keeruline.“

Konkursi LUSIKAS näitus on RMK Tallinna kontori aatriumis avatud 28. märtsist 12. maini 2017.

Rahvapärase puutöö konkurssi toetavad sel aastal Eesti Kultuurkapital ja RMK, auhindu panid välja Nava AS, Tooltrade Baltic OÜ, Weel OÜ, MRK Magic Design OÜ ja Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ ja Rahvakultuuri Keskus tunnustab viie osalenud kooli õpilaste juhendajaid. Õpilaste töid väärtustab Eesti Rahva Muuseum, andes igale õpilasele ühekordse tasuta pääsme muuseumisse. Eriauhindu annavad välja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Kose vald, Tallinna Kopli Ametikool jne.

Suurem osa konkursitöödest annetatakse Eesti Ajaloomuuseumi kogusse.

Järgmise konkursi teemaks 2018. aastal on küüp.

Lisainformatsioon:
Heidi Solo
Rahvapärase puutöökonkursi idee autor
heidi@magicdesign.ee
 +372 529 5366