Algab RMK igakevadine metsaviktoriin  10.04

Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba seitsmeteistkümnendat korda metsaviktoriini Eesti koolidele. Erinevas vanuses õpilased saavad oma teadmised loodusest proovile panna tänasest kuni 9. maini.

RMK metsaviktoriin pakub õpetajatele võimalust mitmekesistada loodusõpet koolis. „Uurime looduse aasta tegijaid mullast aasta liblikani ja samblast aasta loomani. Lisaks küsimusi metsast ja metsatöödest, loodusest kirjanduses ja kultuuripärandis ning paljust muust. Tänavu on esimest korda noorimatele päris oma, lihtsam ja lühem küsimuste komplekt,“ selgitas RMK Põhja-Eesti teabejuht Tiina Neljandik. Metsaviktoriin aitab kaasa ka õpioskuste arendamisele. „Oleme viktoriini juhendis andnud ka vihjeid sellele, millistelt internetilehekülgedelt vastuseid otsida,“ lisas Neljandik.  

Koolitundide rikastamise võimalust metsaviktoriini abil kasutavad paljud õpetajad. 2017. aastal registreerus metsaviktoriinile 771 klassi 205 koolist üle Eesti. Kokku sai tulemuse kirja 8317 õpilast.

Metsaviktoriin on osalemiseks avatud 10. aprillist kuni 9. maini veebilehel http://www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin Vastamiseks on kokku pandud kaks küsimustikku: 1.- 4. klassile ja 5.-12. klassile. Kuigi osaletakse klasside kaupa, vastab iga õpilane küsimustele iseseisvalt. Pärast seda, kui õpetaja on klassi registreerinud, saab iga õpilane oma parooli, millega on võimalik viktoriinikeskkonda korduvalt siseneda, vahepeal oma vastuseid salvestada ja siis järgmisele ülesandele lahendust otsida.  

Samuti on avatud venekeelne viktoriinikeskkond, mis võimaldab ka vene koolidel kodumaa loodust paremini tundma õppida. Vene koolide õpetajad saavad oma õpilasi registreerida aadressil: http://loodusegakoos.ee/liesnaia-shkola/liesnaia-viktorina 

Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1.- 4. klass, 5.-9. klass ja 10.-12. klass. Parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes. Iga vanuserühma 10 parimat klassi saavad lisaks ka bussisõidu kompensatsiooni keskusesse sõiduks.

Lisaks metsaviktoriinile saab loodust tundma õppida RMK külastuskeskustes üle Eesti – alanud on traditsiooniline loodusõppeprogrammide sooduskampaania. Programmi saab valida ja klassi registreerida aadressil www.loodusegakoos.ee/metsakool.

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust.

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK Põhja-Eesti teabejuht
Tehniline tugi: Jana Jaanson
metsaviktoriin@rmk.ee