Algas RMK looduharidusprogrammide kevadkampaania 06.04

Riigimetsa Majandamise Keskuse pakub lasteaia- ja koolilastele mõeldud looduharidusprogrammide kevadkampaania raames huvilistele ligi 80 juhendatud soodusprogrammi ja 16 seljakotiprogrammi, mis on osalejale tasuta ja läbitakse iseseisvalt.

Erineva raskusastmega programme pakuvad kokku 13 külastuskeskust ja 2 loodusmaja üle Eesti. Kõige populaarsemad on metsaloodust tutvustavad programmid, kuid pakutakse ka metsamajanduse poole pealt kevadiste metsatöödega tutvumist, tuletatakse meelde looduses liikumise võimalusi ja matkatarkusi ning õpitakse, kuidas metsas tulega toimetada, et metsatulekahjusid vältida.

RMK loodusharidusprogramm erineb tavalisest koolitunnist eelkõige rohkete tegevuste poolest, mis on enamasti pikitud lühema või pikema metsaretke sisse. Tund-paar värskes õhus viibimist on reeglina iga programmi osa. Kui ilm ei luba, leidub igas keskuses ka tubaseid tegevusi, mis aitavad teadmisi hankida-kinnistada.

Haridusasutustele suunatud sooduskampaania raames on programmi maksumuseks sümboolne 1 euro õpilase kohta. Tasuta seljakotiprogrammid sobivad hästi ka väiksematele seltskondadele, peredele ja õpilasgruppidele.

RMK loodushariduse soodusprogrammidel osaleb tavapäraselt ca 500 rühma 8000 osalejaga. Kuna kevad on looduses viibimiseks populaarne aeg, siis tellitakse ja viiakse samaaegselt läbi ka rohkesti kampaaniaväliseid programme.

Programmide sisukirjeldused ja tellimisvormi leiab veebilehelt http://loodusegakoos.ee/metsakool