RMK kutsub osalema looduskeskuste eriprogrammis "Terve Eesti" 07.09

Looduskeskused kutsuvad külla! RMK korraldab nädalavahetusel toimuvate looduskeskuste päevade raames Nõval ja Oandul metsaande tutvustavaid retki ning Lahemaal sügislaada.

Sel nädalavahetusel esimest korda toimuvad sügisesed looduskeskuste päevad õpetavad märkama looduse ja tervise seoseid.

Laupäeval, 8. septembril kell 11.00 on kõik huvilised oodatud Nõva külastuskeskuse ja Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse ühisele metsaandide päevale, et teha retk Peraküla radadel ja vaadata, missuguseid ande pakub mets meile sel aastal. Kaasa võib võtta lisaks seene- ja marjakorvile ka lemmikretsepti mõnest põnevast seene- või marjahoidisest, et seda teistega jagada. Päeva lõpetab seenesupp ja määramist vajavate seente tuvastamine. Seeneretkele viib Lihulast buss. Täpsema info leiab siit.

Sagadi metskonna keskuses tegutsenud Oandu külastuskeskus tähistab laupäeval oma esimest ümmargust sünnipäeva. Kell 11.00 algab päev sõnalis-muusikalise ringkäiguga „10 aastat Oandul“. Kell 12.00 toimub metsa toidusahvri retk. Ene Riibergi juhtimisel vaadatakse metsas üle, mis kõlbab suhu ja potti pista ja mis mitte. Pärast matka kosutatakse end supi, tee ja moosisaiaga ning pärast lõunat saab meisterdada Isetegija töötoas. Kogu päeva jooksul toimuvad jalutuskäigud Taimetarga rajal ja Taluaias, taimedest ja nende kasutamisest räägib Pille Rauba. Kogu päeva, kella 10.00 – 18.00 on avatud ka näitus „Söögimarjad, mürgimarjad“ jääkeldris, samuti kõik teised näitused külastuskeskuses. Kõik tegevused ja lõunasöök on osalejatele tasuta. Täpsema info leiab siit.

Laupäeval tasub sammud seada ka Lahemaa rahvuspargi külastuskeskusesse sügislaadale, kus kaubeldakse eheda aia-, metsa- ja talukraamiga ning on avatud kohvik. Pere pisemaid oodatakse meisterdama. Teadmiste varasalve saab koguda infot söödavate ja mürgiste taimede ning ämblike kohta. Kohvik ja sügislaat on avatud kella 10.00 – 17.00. Kella 11.00 – 15.00 saab meisterdada puuokstest tuulekella ja uudistada õppeklassis taimi. Kella 15.00 – 17.00 toimub Mart Meriste loodusloeng "Terve Eesti ämblikud". Täpsema info leiab siit.

Sügisene looduskeskuste avatud uste päev on looduskeskuste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Looduskeskuste päeva „Terve Eesti“ korraldab Keskkonnaamet SA KIK toel.