Suur valguspidu paneb Keila-Joa pargi särama 18.06

18. augustil toimub projekti „Lights On!“ raames Keila-Joa pargis Eesti looduse päevale pühendatud valguspidu “Valge ÖÖ Keila-Joal”, mis toob kokku valguskunstnike loomingu üle kogu Euroopa.

RMK ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia eestvedamisel hakkab mööda Keila-Joa nõlvu kulgema valgusinstallatsioonidest teekond, mis rõhutab Keila-Joa looduslikku eripära ja toob esile muidu külastajale varju jäävaid põnevaid nurki. Sündmus on osa kolm aastat väldanud projektist “Lights On”, mille eesmärk on heita uut valgust looduskaunitele ja ajaloolistele vaatamisväärsustele nii Eestis kui ka Soomes. 

“Antud sündmus on kindlasti projekti “Lights On!” peasündmus,” sõnab RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo. Lisaks tähistatakse sündmusega ka esmakordselt toimuvat Eesti looduse päeva. “Esinemised ja esitused, mis on kantud loodusest, annavad oma panuse selle päeva esmatähistusele,” lisas Rammo.  

Valguspeo produtsendi  Indrek Lehe sõnul on sellisel kujul toimuv valguspidu Eestis esmakordne. “Parkides toimuvaid valgusfestivale on väga vähe. Samuti on üsna harvaesinev kui valgusinstallatsioone täiendavad läbilavastatud etenduskunstide ootamatud sekkumised.”  

Valguspeo kunstilisse meeskonda kuuluvad lisaks Indrek Lehele lavastaja Andri Luup ja skulptor Tiiu Kirsipuu. Etüüde esitavad tantsugrupp Zuga ja Vanalinna Hariduskolleegiumi abituriendid. Muusikalistest kollektiividest astuvad üles Vaiko Eplik, Puuluup ja Lääne-Harju valla muusikakollektiivid. Piknikuala täidavad erinevad toitlustajad kuid saab ka oma piknikukorviga tulla. Sündmus on kõigile tasuta ja toimub kell 19.00 - 23.00.  

Sündmuse lisainfo on kättesaadav TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kodulehel: www.kultuur.ut.ee/et/valge

Projekti “Lights On!” toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt rahastatav Kesk-Läänemere Interreg 2014-2020 programmist. 

Lisainfo:
Anett Männiste
projektijuht
+372 514 5775
cblightson@gmail.com

Marge Rammo
RMK külastuskorraldusosakonna juhataja
marge.rammo@rmk.ee
5137035