Fotograaf Xenia Shabanova näitusel RMK Tallinna kontoris avaneb ebatavaline pilk Eestimaa loodusele 20.06

RMK Tallinna kontori aatriumis avatakse täna kell 16 Xenia Shabanova aerofotode näitus „Maagiline Eesti“, mis eksponeerib ebatavalisi vaateid Eesti loodusele linnulennu kõrguselt.
Autori Xenia Shabanova sõnul koosneb näitus „Maagiline Eesti“ peatatud hetkedest, mida tuleb lähemalt uurida, et mõista looduslike vormide mängu. „Ma püüdsin välja valida mitte ainult kõrgusest tehtud pilte, vaid ka kaadreid, mis avavad meie maa mõistatusi sügavuti –nö topeltpõhjaga vaateid,“ kirjeldab fotograaf näituse eesmärki. „Kilpkonnaks maskeerunud saar, inimsilmaga vaatav jõgi, roomaja nahaga külmunud meri...“ kirjeldab ta näitusetöid.

Näitusel „Maagiline Eesti“ on esitletud 15 fotot, mis on tehtud viimase kolme aasta jooksul. Kõikidele fotodele on lisatud autori kirjeldus ja saamislugu.

Innuka rändurina kasutab Xenia Shabanova aktiivselt RMK pakutavaid puhkusevõimalusi, külastades matkaradu üle Eesti. Näiteks foto „Kaks hooaega“ on tehtud Viimsis asuval RMK Tädu õpperajal, foto „Üksildane puu Marsil“ aga Viljandimaal Kõrtsi-Tõramaa lõkkeplatsi juures. Pilt „Pärast võitlust“ on samuti tehtud riigimetsas, kuid kahjuks pärast väga traagilist sündmust – 2018. aasta augustis Aegviidus lahvatanud metsatulekahju, mis laastas metsa 158 hektaril.

Xenia Shabanova on Eestis üle kümne aasta tuntud hinnatud pulmafotograafina. Tema portfoolios on üle 350 noorpaari Eestist, Venemaalt, Ukrainast, Soomest ja Portugalist. Aerofotodest hakkas ta huvituma viis aastat tagasi, kui ostis oma esimese drooni ja hakkas seda endaga kaasa võtma sagedastele retkedele loodusesse.

Tema töid on tunnustatud nii kohalikel kui ka välisriikide fotovõistlustel. Näiteks valiti näitusel eksponeeritud foto „Närvid“ üheks parimaks Eesti loodusfotoks ja raamatusse „Aasta Loodusfoto 2018“, foto „Silm“ jõudis konkursi Sony Talvefoto 2019 finaali. Seitsmel korral on tema fotod pälvinud ajakirja National Geographic Rossija päevafoto tunnustuse, kaks fotot jõudsid konkursi finaali ja osalesid näitusel „Aastaring Tallinnas 2018“. Foto „Viljapuu“ pälvis 2017. aastal esikoha Eesti suurimal droonifotovõistlusel „Kõrgelt“, 2019. aasta mais aga võitis see foto esikoha New Yorgi fotokunstikeskuse (New York Center For Photopgraphic Art) konkursil, 2019. aasta sügisest on foto väljas näitusel New Yorgis.

Xenia Shabanova õhufotode näitus avatakse RMK Tallinna kontoris Toompuiesteel, see on avatud 20. juunist kuni 6. septembrini. Näitust saab külastada tööpäevadel kella 9.00 kuni 18.00, sissepääs on prii.

Lisateave:

Xenia Shabanova
telefon: 5845 5109
e-post: xeniafoto.info@gmail.com
www.xeniafoto.com