Metsamajandajad tänavad nädalavahetuse metsasündmustest osavõtjaid 18.08

RMK korraldatud Toila Valgel Ööl ja Eesti Erametsaliidu kogu pere metsapäeval osales kokku ligi 13 000 inimest.

Möödunud nädalavahetusel korraldas RMK Eesti looduskaitse 110. aastapäeva puhul Toila Valge Öö, kus osales 7500 inimest. Külalistele pakkusid silmailu Toila Oru parki seatud 33 lummavat valgusinstallatsiooni ja kõrva paitasid nii muusikud kui rahvajutte pajatavad jutuvestjad.

„Kuna 2020. aasta on kuulutatud eesti rahvajutu aastaks, olid Toila Valge Öö kaasautoriteks jutuvestjad Polina Tšerkassova ja Hardi Möller, kes üllatasid külalisi nii pärimuste kui tõestisündinud lugudega. Publiku sooja vastuvõtu pälvisid ka kontsertidega üles astunud harmoonikamängija Diederik Timmermans, hangtrummi võlur Ian Miikael Kirss, heli- ja rütmimaastike piire kompav Silver Ulvik ja taimede sõnumeid muusikakeelde tõlkiv Peeter Rebane,“ lausus muinasjutulise ürituse peakorraldaja, RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo.

Tähistamaks Eesti rahvajutu aastat 2020 ja looduskaitse sünnipäeva avatakse 23. augustil Lahemaal RMK Sagadi-Oandu Metsajuttude rada. Uhiuuel 5,6 kilomeetri pikkusel loodusrajal saab rahvajuttude kaudu aimu meie esivanemate suhetest metsaga, loodusega seotud väärtushinnangutest ja tõekspidamistest. Teiste looduskaitse aastapäevale pühendatud ürituste kohta leiab infot RMK Loodusega Koos kodulehelt www.loodusegakoos.ee.

Lisaks RMK sündmustele toimus laupäeval Tallinnas Männi pargis Eesti Erametsaliidu eestvedamisel kogu pere metsapäev, kus osales 5000 inimest. Perepäeval sai näha võimsat metsatehnikat, küsida metsanõu erinevatelt ekspertidelt ja panna end proovile nii metsaviktoriinis kui käbikorvpallis, Eesti metsa elu ja olu tutvustasid erinevad metsaga seotud organisatsioonid. Kogu pere metsapäeva juhtis Urmas Vaino ning laval esinesid armastatud muusikud Lenna, Orelipoiss ja Reigo Ahven. Lisaks kuulutati metsapäeval välja tänavuse metsamajandajate konkursi tulemused – 2020. aasta parima metsamajandaja tiitli sai Mihkel Jürisson Pärnumaalt.

Spordihuvilised said aga kaasa elada sealsamas toimunud Eesti Raievõistluste Xcut CUP 2020 TOP 10 etapile, kus mõõtu võtsid Eestimaa osavaimad raiesportlased.

Toila Valge Öö pildigaleriid näeb RMK Flickri albumist ja kogu pere metsapäeva pilte https://bit.ly/metsapaev2020.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
e-post: marge.rammo@rmk.ee
telefon: +372 513 7035

Kertu Kekk
Eesti Erametsaliidu keskkonnanõunik
e-post: kertu.kekk@erametsaliit.ee
telefon: +372 5596 7682

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896