RMK müüb enampakkumisel ligi miljon kuuse- ja kasetaime 14.02

Eelmise aasta hea taimesaagi tõttu müüb RMK portaalis „Osta.ee“ elektroonsel enampakkumisel riigimetsa uuendamisest üle jäävad kuuse- ja kasetaimed, mis transporditakse ostja soovitud kohta Eesti piires.


Taimi müüakse partiide kaupa – ühe partii suuruseks on ühe autokoorma mahutavus, mis on kasetaimedel 25 000 tk ja kuusetaimedel 40 000 tk.

RMK lähtub metsataimede kasvatamisel riigimetsa vajadustest. Kvaliteetsete taimede arv sõltub ilmastikust, mistõttu taimede kasvatamist planeeritakse igaks juhuks teatava ülejäägiga, et ka kehva ilmaga aastal oleks piisavalt taimi meie riigimetsadesse istutamiseks. Tänavu istutab RMK riigimetsa üle 21 miljoni taime, millest 10,5 miljonit on männid, 8,5 miljonit kuused ja 2,2 miljonit kased.

„2019. aasta soe ja samas sademeterikas suvi oli meie taimekasvatusele niivõrd hea aasta, et nüüd on meil 560 000 kuuse- ja 400 000 kasetaime üle, mida huvilistele pakkuda. Seetõttu soovimegi need taimed müüa neile, kes neid oma metsauuendamisel vajavad,“ selgitas RMK taimla- ja seemnemajandusosakonna juhataja Esko Krinal.

Enamik kuuski ja kaski kasvatatakse RMK taimlates pott-põld süsteemis. Kõik külvid tehakse kasvatuskastidesse ja viiakse kasvuhoonetesse, kust väikesed potitaimed koolitatakse hiljem edasi põllule.  Ka põldudel vajavad metsataimed pidevalt hoolt ja tähelepanu – tuleb mulda kobestada ja väetada, taimi kasta ning umbrohtu rohida. Samuti tuleb taimi kaitsta seenhaiguste, putukkahjurite, aga ka näiteks metsloomade eest.

RMK ehk Riigimetsa Majandamise Keskuse hoole all on ligikaudu 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusharidust.  

Taimede enampakkumine toimub alates 14. veebruarist www.osta.ee/rmk keskkonnas.

Lisainfo:
Esko Krinal
RMK taimla- ja seemnemajandusosakonna juhataja
e-post: esko.krinal@rmk.ee
telefon: +372 503 8430