Koos lumega saabusid RMK looduskaamera ette ka porgandeid nosivad hirved 30.11

Hirvi ahvatlev söödaplats meelitab vaataja rõõmuks ilmade külmenedes loomi kaamera ette õhtustama.

Hirvekaamera asub Lääne-Saaremaal, mis on Eesti üks hirverikkamaid piirkondi. Kaamera paigaldatakse söödaplatsile igal hilissügisel ja nii juba alates 2014. aastast.

„Kaheksa hooaega on hirvekaamera vahendusel jälgitud loomade tegemisi ühes väga kindlas kohas sama nurga alt. Sel hooajal paigaldasime kaamera umbes kolmesaja meetri kaugusele männimetsasele maastikule, kust see edastab liikuva pildi keskmise suurusega hundi silmade kõrguselt. Uus koht hirvedele ja värske vaade vaatajale,“ lausus zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Talve süvenedes koonduvad loomad suurematesse karjadesse, päeva konutavad kuskil metsas ja õhtuhämaruses suunduvad toiduotsingule. Kui aga varakult saabunud talv toob Saaremaale paksu lume, siis söödaplatsi leidnud hirved ei lähe enam toidu juurest kuigi kaugele, vaid võivad sinna pikutama jääda.

Varasematel aastatel on hirvekaamera jäädvustanud mitmeid koomilisena tunduvaid seiku. Näiteks jalutas kord söödaplatsile “turbaniga” häbelik ja häiritud hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Teinekord sai aga otse-eetris vaadata, kuidas üks hirv lõi teisel jalaga sarve peast.

Hirvede seiklustele saab kodust lahkumata kaasa elada Riigimetsa YouTube kanalil.

Looduskaameraid haldab ja seal toimuvat vahendab Tiit Hunt, kelle pikemaid postitusi looduses toimuvast saab lugeda RMK loodusblogist.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Zooloog ja loodusfotograaf
e-post: tiithunt@gmail.com
telefon: +372 506 7488

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896