RMK hirvekaamera alustab kümnendat hooaega 03.11

Hirvi ahvatlev söödaplats meelitab vaataja rõõmuks ilmade külmenedes loomi kaamera ette õhtustama.

RMK hirvekaamera asub Lääne-Saaremaal, mis on Eesti üks hirverikkamaid piirkondi. Kaamera paigaldatakse söödaplatsile igal hilissügisel ja nii juba alates 2014. aastast.

„Igal hirvekaamera hooajal on olnud oma eripära nii hirvede tegemistes kui ka hirveplatsi külastanud erinevate loomaliikide näol. Alanud juubelihooaja esimestest päevadest on elevust tekitanud igapäevaselt porgandeid krõmpsutav rebane. Tore on see, et sel sügisel tulevad koos platsile nii pullid, lehmad kui ka hirvevasikad. Mõnelgi aastal on siin maiustanud enamasti vaid hirvepullid,“ lausus zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.


Talve lähenedes koonduvad loomad suurematesse karjadesse, päeva konutavad kuskil metsas ja õhtuhämaruses suunduvad toiduotsingule. Kui aga talv toob Saaremaale paksu lume, siis söödaplatsi leidnud hirved ei lähe enam toidu juurest kuigi kaugele, vaid võivad sinna pikutama jääda.

Varasematel aastatel on hirvekaamera jäädvustanud mitmeid koomilisena tunduvaid seiku. Näiteks jalutas kord söödaplatsile “turbaniga” häbelik ja häiritud hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Teinekord sai aga otse-eetris vaadata, kuidas üks hirv lõi teisel jalaga sarve peast.

Hirvede seiklustele saab kodust lahkumata kaasa elada Riigimetsa YouTube kanalil https://www.youtube.com/user/Riigimets.

Looduskaameraid haldab ja seal toimuvat vahendab Tiit Hunt, kelle pikemaid postitusi looduses toimuvast saab lugeda RMK loodusblogist https://rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Zooloog ja loodusfotograaf
tiithunt@gmail.com
+372 506 7488

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
sille.ader@rmk.ee
+372 5666 5896