RMK metsaistutuspäev toob kokku tuhat vabatahtlikku 22.05

Harju-, Rapla-, ja Tartumaal koguneb täna ennelõunal tuhatkond vabatahtlikku riigimetsa majandamise keskuse (RMK) korraldatud metsaistutuspäevale, mille jooksul pannakse mulda kasvama enam kui 30 000 puud.

Uued puud istutatakse Nõmbra, Koogimäe ja Vorbuse küla lähistel raiesmikele, kus varem olid olnud küpsed kuusikud. Vabatahtlikke on juhendamas kogenud metsakasvatajad, kes selgitavad tööde käigus majandusmetsade eluringi ja istutamisele järgnevaid töid kvaliteetse metsa saamiseks.

RMK metsakasvatustalituse juhataja Toomas Väädi sõnul on päeva eesmärk pakkuda metsasõpradele võimalust ise käed riigimetsa uuendamiseks külge panna.


„Ühtlasi tunnustame nii meie tublide metsakasvatajate ja metsaistutajate tööd, kes kevadperioodil kokku üle 20 miljoni puu istutavad. Viimase nelja nädala jooksul oleme igas tunnis istutanud ligi 15 jalgpalliväljaku jagu metsa ning oleme kevadiste töödega jõudmas peagi lõpusirgele,“ rääkis Väät.

RMK paneb tänavu uue metsa kasvama kokku 9700 hektaril. Lisaks jääb viiendik ehk ligi 2000 hektarit raiesmikke looduslikule uuenemisele. Kõige rohkem puid saab jalad mulda tänavu Ida-Virumaal (2,7 mln), Harjumaal (2,1 mln), Pärnumaal ja Lääne-Virumaal (2,2 mln).

Kõige rohkem pannakse kasvama okaspuid – mände ja kuuski, neile lisaks ka kaski ja sangleppasid.

RMK investeerib metsakasvatusse sel aastal 24,7 miljonit eurot, millest 13,7 miljonit kulub maapinna ettevalmistuseks, taimedele, istutamiseks ja metsakaitsetöödele. 11 miljonit kulub metsauuenduse ja noore metsa hooldamisele ning valgustusraiele.

Kõik taimed, mis riigimetsa kasvama pannakse, on kasvanud RMK taimlates ja vastavad kõrgetele kvaliteedistandarditele.

Lisainfo:
Priit Luts
RMK meediasuhete juht
+372 5233014