Merikotkas Saastnas

Blogi
17.12.2018
RMK

Sügisel kaamerat paigaldades mõtlesime ja kujutasime elavalt ette, et siia suure kivi otsa võiks tulla merikotkas, ja ennäe, ühel päeval ta seal oligi – võimas vanalinnu sulestikus kollase noka ja valge sabaga, kindlasti üle nelja aasta vanune väärikas kuju.

Ükskord paadiga merel olles märkas hülgeuurija Ivar merikotkast (Haliaeëtus albicilla) ja lausus: “eeh see va norra varblane, neid on seal palju nagu varblasi”. Eestis neid niipalju küll pole aga merikotkaid ei ole ka vähemasti viimase saja aasta jooksul olnud sedavõrd hulgaliselt kui neid on praegu. Eestis merikotka arvukus kasvab jätkuvalt ja pesitsejaid on ligi 300 paari, talvist arvukust hinnatakse 600–900 isendile.

Halvimad ajad meie merikotkastele olid 1960. aastal, kui mitmel aastal järjest ei olnud meiemail ainsatki õnnestunud pesitsemist.

Merikotkas elab peamiselt Saare- ja Hiiumaal ning Lääne-Eestis ning ka Peipsiäärsel rannikualal. Siin Saastna poolsaare ümbruses tiirutab ja istub sageli kividel kotkapaar, üks neist ongi videol. Mõned head aastad tagasi nägin kevadel Matsalu lahel Keemu linnutornist Kolmenasva ja Salarahu vahelisel jäävabal lahvandusel pardijahti pidamas korraga kuuteteist merikotkast, polnudki varem neid niipalju korraga näinud… 

Tagasi uudiste valikusse
Loe lisaks
Uudis

RMK metsakasvatusjuht Ilmar Paal saab presidendilt teenetemärgi

President Alar Karis tunnustab tänavu vabariigi aastapäeval riikliku teenetemärgiga 157 inimest, teiste seas ka RMK metsakasvatusjuhti Ilmar Paali. President Karis omistas Ilmar Paalile Valgetähe IV klassi teenetemärgi.
05.02.2025
Uudis

RMK selgitab välja huvi biotoodete tehase planeeringualale Lüganusel

Riigimetsa Majandamise Keskus kavandab Ida-Virumaal, Lüganuse vallas, Aa külas, ligi 170 ha maatulundusmaa sihtotstarbega maa-ala hoonestusõigusega koormamiseks enampakkumise korraldamist ning soovib välja selgitada hoonestusõiguse omandamisest huvitatud isikud.
05.02.2025