RMK loodusblogi aitab tähele panna meid ümbritseva looduse ilu ja tutvustab looduse kaitseks tehtavaid töid. Blogis kirjutavad zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK looduskaitseosakonna töötajad. Tiit Hundi sulest jõuavad lugeja ette terased tähelepanekud Eestis leiduvatest looma-, taime- ja linnuliikidest. RMK looduskaitsjad jagavad blogis oma igapäevatööga seotud muljeid ja mõtteid ning väljendavad sealjuures oma isiklikke veendumusi, mitte tingimata RMK ametlikke seisukohti. Blogi hoiab silma peal ka loomade tegutsemisel RMK looduskaamera ees Saaremaal ja mandri-Eesti erinevates paikades.
14. juuli, 2017

Elust kopratammil

Peale keskööd, kui meie silm veel vaevalt taeva taustal metsakontuuri seletab, siis kaamera “näeb” isegi värviliselt sedamoodi nagu videost paistab.

Koprad ongi jõudnud tammi juurde askeldama varemalt umbes pool tundi enne südaööd ja varahommikul on neid nähtud nelja ja viie vahel. Päevasel ajal pole õnnestunud peamiselt öise eluviisiga loomi veel kaamera ees toimetamas näha. 

Kahel erineval pildil on näha, kuidas paistis tamm välja 12. juuli hommikul ja kui palju suudeti ühe ööga oksaraage tammi sisse torgata. Hilisõhtul alustas tammi parandamisega üks kobras ja hiljem tuli teine appi. Seekord suuri kaikaid kohale ei toodud ega saadetud ka ülaltpoolt vooluveega. 

Tammi ehitamine-kindlustamine ei piirdu ainult nottide ja oksaraagude tammi sisse sättimisega. Videot vaadates võib tekkida küsimus, et mida see kobras seal tammi taga lustib ja justkui sihitult  tiirutab. See toiming on ka ehitamise üks osa - ujudes ning teadlikult muda ja kivikesi hõljuma ajades takerduvad need okste vahele ja sel viisil muutub ehitis aina vettpidavamaks. 

Meie jälgitav kopratamm on väike aga maailmast on teada, et need võivad olla hiiglaslikud. Google Earth avastas, et Kanada koprad on ehitanud nii võimsa tammi, et seda näeb isegi kosmosest. 2010. aastal leitigi sel viisil 850 meetri pikkune kopratamm.


Lisa kommentaar

Email again: